34-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie

Czwartkowy pożar przy ulicy Korfantego w Rudzie Śląskiej, to było podpalenie - ustalili śledczy. W ogniu zginął 65-letni mężczyzna. Za śmierć odpowiada jego kompan od kieliszka.

Pożar 2

O tragedii w niezamieszkałym, w teorii - domu na granicy Kochłowic i Bykowiny pisaliśmy w miniony piątek. Pożar wybuchł przy ulicy Korfantego około godziny 21 w czwartek. Po czterogodzinnej akcji gaśniczej, podczas przeszukiwania zgliszcz, strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Okazało się, że to 65-latek, były właściciel tego niezamieszkałego - w świetle prawa przynajmniej - domu. Rzeczywistość była jednak inna. Jak ustalili rudzccy policjanci - mężczyzna odbywał wcześniej kary więzienia, a po wyjściu z celi - wrócił do swojego podupadłego już lokum. Tam też pomieszkiwał i wraz ze swoim 34-letnim bezdomnym kompanem, oddawali się alkoholowym libacjom. Feralnego dnia - również pili. Najprawdopodobniej doszło do pijackiej awantury. Zatrzymany mężczyzna próbował wmówić śledczym, że wyszedł do sklepu, a wcześniej rozpalił ogień pod rusztem, żeby podgrzać jedzenie. I pożar wybuchł przypadkiem. Tę wersję próbował uwiarygodnić. Rzeczywiście poszedł na zakupy. Wrócił, gdy paliło się już na dobre. Wołał do gapiów, by wezwali straż pożarną, bo w środku jest człowiek.

- Na miejscu był jednak doświadczony policjant, któremu ta wersja wydała się podejrzana. Mężczyzna został zatrzymany, a kiedy wytrzeźwiał i odpoczął - przesłuchany. Wtedy zmienił wersję i przyznał się do podpalenia - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej Policji.

Z jego późniejszych zeznań wynika, że pokłócił się ze starszym kolegą o alkohol. Kiedy ten zasnął - podpalił sterty śmieci i ubrań, które były w domu i... wyszedł do sklepu przygotować alibi. W sobotę, decyzją rudzkiego sądu, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Usłyszał zarzuty podpalenia i zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

zdj.: PSP

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pozar

Tragedia w Rudzie Śląskiej. W pożarze zginał mężczyzna

Podrobki2

Sprzedawał podróbki. Wpadł przez pady do konsol.

Seniorze nie daj sie

78-latek z Rudy Śląskiej dał się okraść "na wnuczka"

Policjaaaa

58 lat i... dilował narkotykami. Takie zajęcie na "starość"

Zbój 1

We wtorek napadli, już siedzą

Internetowe

Nowa metoda oszustów - na "wyciek danych". Uważajcie!

Policja

Ukradł kartę, wpadł po dwóch godzinach.