Cyganka prawdę ci powie... i okradnie

Pięć zarzutów kradzieży usłyszała dziś 37-letnia Cyganka z Zabrza, która w Rudzie Śląskiej okradała seniorów. Wchodziła do ich mieszkań podając się za policjantkę!

37-latka pochodzenia romskiego działała na terenie Rudy Śląskiej w okresach wypłat rent i emerytur. Wymyśliła sposób, by ograbiać łatwowiernych seniorów.

- Przedstawiała się jako policjantka i mówiła, że listonosz, który przyniósł pieniądze, najprawdopodobniej dał fałszywy banknot stuzłotowy. Prosiła o pokazanie pieniędzy celem rozpoznania fałszywki - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Podobną metodę zastosowała wczoraj w Halembie. Przyszła do mieszkania 91-letniej rudzianki. Kiedy staruszka pokazała jej otrzymane od listonosza pieniądze - tak je "rozpoznała", że okradła kobietę z 1500 złotych i złotej biżuterii, którą znalazła w mieszkaniu pod nieuwagę właścicielki.

- Zaraz po jej wyjściu kobieta zorientowała się, że coś nie gra i powiadomiła policję. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z "piątki" i po kilkunastu minutach penetracji terenu - namierzyli kobietę odpowiadającą szczegółowemu, podanemu przez seniorkę opisowi - dodaje Ciozak.

Przy zatrzymanej znaleziono skradzione pieniądze i złoto. Śledczy powiązali ją ze zgłaszanymi w naszym mieście podobnymi kradzieżami. Po dokładnym przesłuchaniu zabrzanka przyznała się do pięciu kradzieży i wskazała miejsca, gdzie ich dokonała. Niestety, łupów z poprzednich jej "akcji" nie udało się odzyskać.

Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator nie zdecydował się na środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Po postawieniu zarzutów pojechała do domu...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pani sprawdzi, czy woda leci - metoda oszustów wciąż skuteczna

Znów okradli seniorów. Oszustwa na pracownika administracji

Mieszkańcy odetchnęli, o losie dzieci zadecyduje sąd

Były molestowane przez ojczyma. Kryminalista aresztowany

Huta Pokój straciła wizerunkowo. Fałszowane certyfikaty obiegły Europę

324 zarzuty dla rudzianina. Fałszował certyfikaty jakości

Każdego dnia drogówka zatrzymuje nietrzeźwych kierujących

Dwóch w poniedziałek, ośmiu w ciągu tygodnia

Poniedziałkowa kontrola trzeźwości - pan i pani z promilami

Pan i pani z promilami

Cmentarz w Halembie

Policjanci i strażnicy miejscy dbali o bezpieczeństwo

Kolejny diler zatrzymany przez rudzkich policjantów

Młodzi dilerzy za kratkami