Cyganka prawdę ci powie... i okradnie

Pięć zarzutów kradzieży usłyszała dziś 37-letnia Cyganka z Zabrza, która w Rudzie Śląskiej okradała seniorów. Wchodziła do ich mieszkań podając się za policjantkę!

37-latka pochodzenia romskiego działała na terenie Rudy Śląskiej w okresach wypłat rent i emerytur. Wymyśliła sposób, by ograbiać łatwowiernych seniorów.

- Przedstawiała się jako policjantka i mówiła, że listonosz, który przyniósł pieniądze, najprawdopodobniej dał fałszywy banknot stuzłotowy. Prosiła o pokazanie pieniędzy celem rozpoznania fałszywki - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Podobną metodę zastosowała wczoraj w Halembie. Przyszła do mieszkania 91-letniej rudzianki. Kiedy staruszka pokazała jej otrzymane od listonosza pieniądze - tak je "rozpoznała", że okradła kobietę z 1500 złotych i złotej biżuterii, którą znalazła w mieszkaniu pod nieuwagę właścicielki.

- Zaraz po jej wyjściu kobieta zorientowała się, że coś nie gra i powiadomiła policję. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z "piątki" i po kilkunastu minutach penetracji terenu - namierzyli kobietę odpowiadającą szczegółowemu, podanemu przez seniorkę opisowi - dodaje Ciozak.

Przy zatrzymanej znaleziono skradzione pieniądze i złoto. Śledczy powiązali ją ze zgłaszanymi w naszym mieście podobnymi kradzieżami. Po dokładnym przesłuchaniu zabrzanka przyznała się do pięciu kradzieży i wskazała miejsca, gdzie ich dokonała. Niestety, łupów z poprzednich jej "akcji" nie udało się odzyskać.

Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator nie zdecydował się na środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Po postawieniu zarzutów pojechała do domu...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mężczyzna był poszukiwany przez trzy sądy

Poszukiwały go sądy trzech miast. Wpadł w Rudzie Śląskiej

Sprawcą był 17-latek bez prawa jazdy

17-latek z Rudy Śląskiej sprawcą kolizji na Piastowskiej

Miał mieć zarobek, ma areszt

Kradli miał z Bielszowic

Dziś od świtu do zmierzchu trwa akcja "Motocykl"

Dziś akcja "Motocykl". Ostrożnie!

Rekordzista miał blisko 2,6 promila

Pięciu zatrzymanych z promilami

Skradzione w Niemczech bmw czeka na właściciela

Złapali złodzieja, auto odzyskane

Film nadesłany na kontakt24 stacji TVN24

Zobaczcie, co wyrabiała na drodze pijana kobieta w Rudzie!