Cyganka prawdę ci powie... i okradnie

Pięć zarzutów kradzieży usłyszała dziś 37-letnia Cyganka z Zabrza, która w Rudzie Śląskiej okradała seniorów. Wchodziła do ich mieszkań podając się za policjantkę!

37-latka pochodzenia romskiego działała na terenie Rudy Śląskiej w okresach wypłat rent i emerytur. Wymyśliła sposób, by ograbiać łatwowiernych seniorów.

- Przedstawiała się jako policjantka i mówiła, że listonosz, który przyniósł pieniądze, najprawdopodobniej dał fałszywy banknot stuzłotowy. Prosiła o pokazanie pieniędzy celem rozpoznania fałszywki - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Podobną metodę zastosowała wczoraj w Halembie. Przyszła do mieszkania 91-letniej rudzianki. Kiedy staruszka pokazała jej otrzymane od listonosza pieniądze - tak je "rozpoznała", że okradła kobietę z 1500 złotych i złotej biżuterii, którą znalazła w mieszkaniu pod nieuwagę właścicielki.

- Zaraz po jej wyjściu kobieta zorientowała się, że coś nie gra i powiadomiła policję. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z "piątki" i po kilkunastu minutach penetracji terenu - namierzyli kobietę odpowiadającą szczegółowemu, podanemu przez seniorkę opisowi - dodaje Ciozak.

Przy zatrzymanej znaleziono skradzione pieniądze i złoto. Śledczy powiązali ją ze zgłaszanymi w naszym mieście podobnymi kradzieżami. Po dokładnym przesłuchaniu zabrzanka przyznała się do pięciu kradzieży i wskazała miejsca, gdzie ich dokonała. Niestety, łupów z poprzednich jej "akcji" nie udało się odzyskać.

Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator nie zdecydował się na środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Po postawieniu zarzutów pojechała do domu...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Metoda na kontrolę wody jest często wykorzystywana przez oszustów

Znów oszukali rudziankę na pracownika administracji!

Złodziej z Rossmana w pełnej krasie

Perfumy i kosmetyki mają wzięcie u złodziei

34-latka uderzyła w znak drogowy. Miała 2,5 promila

Na drodze stanął jej znak. Rudzianka miała 2,5 promila

Młody bandzior znów za kratami. Wolnością "cieszył się" 3 dni.

Nie w smak była mu wolność. 18-latek z Orzegowa znów siedzi

"Bezpieczny pieszy" w centrum - tu bez wykroczeń

"Bezpieczny pieszy" w Rudzie Śląskiej - podsumowanie

Bezpieczna droga do szkoły - ruszyła policyjna akcja

Bezpieczna droga do szkoły

Dilerkaruda2

Nastolatka sprzedawała narkotyki uczniom