Coś poszło nie tak... Diablice spadły do I Ligi

Sobotni turniej rugby na Burlochu miał być pasmem sukcesów. I planowanych porażek. Jednak, jak to z planowaniem bywa - zwykle nic z niego nie wychodzi. Nasze rugbystki pożegnały Ekstraligę. Oby nie na długo.

V turniej Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7 odbył się w sobotę na boisku Burloch Areny w Orzegowie. Nasze zawodniczki podejmowały rywalki z Gdańska, Warszawy i Łodzi. Celem było utrzymanie się w Ekstralidze. A nie jest to proste zadanie, gdy w tabeli są... tylko cztery drużyny.

Tak skonstruowana jest polska liga rugby - cztery zespoły w Ekstralidze, 4 w I Lidze i 4 w II Lidze. Stąd częste roszady. Diablice z Rudy Śląskiej, które do wiosennej części rozgrywek przystąpiły w grupie Ekstraligi - chciały się w niej utrzymać. Założenie taktyczne było proste - wygrać z Łodzią, dać se wklupać Gdańskowi i Warszawie - finalnie - obronić trzecie miejsce.

Zaczęło się dobrze i zgodnie z planem

- Diablice w fazie grupowej wygrały w łodziankami 33:17 i zgodnie z przewidywaniami przegrały z zespołami dominującymi w tych rozgrywkach - Legią Warszawa 0:46 i Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk 0:70. W tych dwóch ostatnich meczach zapewne chodziło o oszczędzanie sił na decydujący o trzecim miejscu mecz - mówi Wojciech Kołodziej, prezes rudzkiego klubu.

Decydujący, drugi mecz z KS Budowlani Commercecon Łódź, które również przegrały z Warszawą i Gdańskiem - miał przynieść upragnione pozostanie w najwyższej grupie rozgrywkowej. Niestety.

- Diablice chyba uśpione tym, że grają na swoim terenie i po pewnym zwycięstwie w pierwszym meczu, dały się zaskoczyć zdeterminowanym łodziankom. I przegrały 15:24 - relacjonuje Kołodziej.

Po pierwszej połowie nasze Diablice przegrywały już 5:17. Na początku drugiej podgoniły wynik do 15:17. Niestety, w drugiej połowie dała o sobie znać bardzo słaba obrona, olbrzymie dziury w ustawieniu defensywnym i powolne dochodzenie do przegrupowań.

Ostatecznie to łodzianki święciły tryumf - wygrały z Diablicami, wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli i utrzymały się w Ekstralidze.

Nic się nie stało, Diablice nic się nie stało!

Taki spadek, to nie wyrok. W czterodrużynowych grupach rotacja jest bardzo dynamiczna i już w najbliższy weekend nasze rugbystki mogą powrócić na szczyt.

Tym razem ich rywalkami będą zawodniczki Legia II Warszawa, Bestie Kraków i AZS AWF Warszawa. Pozostaje trzymać kciuki, gdyż turniej rozgrywany będzie w Lublinie.

312959987 499655362185770 3708962975290899322 n

Może Cię zainteresować:

Wiedzieliście, że Ruda Śląska ma drużynę rugby? I to żeńską? I to w Ekstralidze!

Autor: Jacek Skorek

24/03/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon