Coraz więcej pijanych kierowców

Po miesiącach przerwy w kontrolach trzeźwości spowodowanej pandemią - coraz częściej kierowcom przychodzi dmuchać. Ostatnie statystyki są niepokojące. Tylko wczoraj na terenie Rudy Śląskiej - sześciu prowadziło pod wpływem. Dwóch z nich miało już sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Dmuchanie 2

Rekordowy pod względem wykrytych nietrzeźwych kierujących był czerwiec. 42 osoby zdecydowały się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W ten jeden miesiąc przypada blisko połowa wszystkich ujawnionych przypadków od stycznia do końca czerwca - tych jest łącznie 95. Lipiec też nie zapowiada się dobrze - w ciągu 12 dni policjanci Ruchu Drogowego ujawnili już 23 przypadki jazdy po kielichu.

Po grillu, po imprezie, po wypadzie nad wodę

Najwyraźniej wielu kierowców folguje sobie, przyzwyczajonych do braku kontroli podczas ostatniej fali zakażeń koronawirusem. Przypominamy - za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Seniorze nie daj sie

78-latek z Rudy Śląskiej dał się okraść "na wnuczka"

Katalizator zlodziej

Kolejny złodziej katalizatorów wpadł. Złapali go mieszkańcy

Policjaaaa

58 lat i... dilował narkotykami. Takie zajęcie na "starość"

Zbój 1

We wtorek napadli, już siedzą

Internetowe

Nowa metoda oszustów - na "wyciek danych". Uważajcie!

Policja

Ukradł kartę, wpadł po dwóch godzinach.