Coraz więcej pijanych kierowców

Po miesiącach przerwy w kontrolach trzeźwości spowodowanej pandemią - coraz częściej kierowcom przychodzi dmuchać. Ostatnie statystyki są niepokojące. Tylko wczoraj na terenie Rudy Śląskiej - sześciu prowadziło pod wpływem. Dwóch z nich miało już sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Dmuchanie 2

Rekordowy pod względem wykrytych nietrzeźwych kierujących był czerwiec. 42 osoby zdecydowały się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W ten jeden miesiąc przypada blisko połowa wszystkich ujawnionych przypadków od stycznia do końca czerwca - tych jest łącznie 95. Lipiec też nie zapowiada się dobrze - w ciągu 12 dni policjanci Ruchu Drogowego ujawnili już 23 przypadki jazdy po kielichu.

Po grillu, po imprezie, po wypadzie nad wodę

Najwyraźniej wielu kierowców folguje sobie, przyzwyczajonych do braku kontroli podczas ostatniej fali zakażeń koronawirusem. Przypominamy - za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

3 nietrzeźwych kierujących wpadło w ręce rudzkiej policji

Poniedziałek z promilami za kółkiem

Motocyklista jechał 107 km/h

Motocykliści szaleją na drogach. Uważajcie!

Patrol chechlo

4-latek mógł się utopić. Tatuś miał 2 promile

Kontrola busa

Kontrole autokarów - bezpieczne wakacje 2021

Zlodziej

Złapali złodzieja biżuterii.

Internetowi oszuści okradli rudziankę

Oszuści w ataku: nabrany na bitcoin.

Sms

Uwaga na smsy o rzekomym zadłużeniu na...