Co najmniej do środy będzie gorąco. A może dłużej. Kurtyny wodne dają nieco ulgi rudzianom

Długi weekend wyjątkowo się udał, jeśli chodzi o pogodę. Kto miał okazję wyskoczyć na leniuchowanie - nie może narzekać. Choć upał w mieście daje się mocno we znaki.

Jacek Skorek
Kurtyna wodna przy nowobytomskim rynku daje nieco ulgi w upale

Dziś kolejny, słoneczny dzień z temperaturą przekraczającą 30 stopni Celsjusza. Nie inaczej ma być jutro i w środę. Dzisiejsza noc też zapowiada się przyjemnie - około 20 stopni pozwoli posiedzieć wieczorem w towarzystwie. Komarów.

We wtorek mistrz Damian Dąbrowski przewiduje jeden z najbardziej słonecznych dni w tym roku.

- Będziemy nadal pod wpływem wyżu LOTTE znad Ukrainy i Białorusi. W związku z tym przewiduję w całym woj. śląskim od rana do wieczora praktycznie bezchmurne niebo, nie licząc ewentualnych smug kondensacyjnych po przelatujących samolotach lub gdzieniegdzie pojedynczych małych cumulusów. Oczywiście bez opadów. Upalnie. Temp. max. ok. 30/32°C. Wiatr słaby z południa. Ciśnienie wciąż dość stabilne ok. 1020-1018 hPa - informuje Damian Dąbrowski na swojej stronie Pogoda dla Śląska.

Wtorkowa noc też będzie ciepła - około 20 stopni. Z kolei w środę zacznie się chmurzyć, ale jeszcze nie powinno padać. Za to temperatura sięgnie 32 stopni.

W Rudzie Śląskiej pojawiły się wodne kurtyny. Wprawdzie nieliczne - między innymi na nowobytomskim rynku. Warto skorzystać, szczególnie, jeśli wychodzicie około południa, gdy piecze najmocniej! Wodna mgiełka daje, przynajmniej chwilową, ulgę.

Zawsze aktualną i sprawdzalną prognozę znajdziecie na stronie Pogoda dla Śląska.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon