Cisza po burzy? Utworzono nowe koło Platformy Obywatelskiej w Rudzie Śląskiej

We wtorek, 13 października, Urszula Koszutska poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że udało się powołać nowe koło Platformy Obywatelskiej w Rudzie Śląskiej. Ma liczyć już 40 członków-założycieli.

Po

Jest mi bardzo miło poinformować, że Zarząd Platformy Obywatelskiej Region Śląski powołał z dniem dzisiejszym (tj. 13 października 2020r.) nowe Koło Platformy Obywatelskiej w Rudzie Śląskiej! Gorąco wierzę, że wszyscy członkowie Koła w sposób rzetelny i sumienny będą pracowali na rzecz rozwoju naszego miasta oraz należycie reprezentowali interes jego mieszkańców – poinformowała Urszula Koszutska, rudzianka i radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

To właśnie ona otrzymała misję odbudowania rudzkich struktur Platformy Obywatelskiej po rozwiązaniu poprzedniego koła przez przewodniczącego regionu posła Wojciecha Saługę. Decyzja ta była pokłosiem konfliktu radnych reprezentujących to ugrupowanie z prezydent Grażyną Dziedzic i „koalicją” z PiSem, której jednak żadna ze stron nie potwierdziła. Radna Sejmiku dodała także, że koło tworzą osoby z różnych środowisk. Członkami zostali m. in. przedsiębiorcy, naukowcy oraz samorządowcy, których łączy jedno: chęć ciężkiej pracy na rzecz naszego miasta.

Bardzo cieszy mnie fakt, że członkami nowego ugrupowania są zarówno członkowie koła powiatowego, środowiskowego oraz zupełnie nowe osoby, które uwierzyły w nasz projekt – podkreśla Koszutska.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon