Ciekawy, choć dość... śmiały pomysł

Do najbliższej niedzieli, 11 września, można oddawać głosy na projekty z Budżetu Obywatelskiego. Pośród 11 dużych projektów i 25 małych wybrane do realizacji zostaną te, które zbiorą najwięcej głosów mieszkańców.

Cadenza
Jeden z projektów do Budżetu obywatelskiego, to zewnętrzny fortepian w Nowym Bytomiu

Jednym z ciekawych, choć dość śmiałych projektów jest "stworzenie ogólnodostępnej strefy muzycznej na placu Jana Pawła II w dzielnicy Nowy Bytom".

- Chcemy, aby Polskie miasta wypełniała muzyka i spontaniczne koncerty! Dlatego przypominamy, że rozpoczęło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego! Już dzisiaj możecie zagłosować na projekt nr 29, czyli Fortepian Cadenza w samym sercu Nowego Bytomia - piszą wnioskodawcy.

O co chodzi? O stworzenie miejsca muzyczno-relaksacyjnego z fortepianem zewnętrznym, w samym sercu Nowego Bytomia - przy Urzędzie Miasta oraz Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej.

- Razem możemy utworzyć w naszym mieście ciekawą przestrzeń służącą wzmacnianiu relacji społecznych poprzez wprowadzenie muzyki w sferę publiczną, w której każdy będzie mógł zagrać na instrumencie klawiszowym lub posłuchać muzyki na żywo. Punktem centralnym strefy będzie nowoczesny całoroczny fortepian zewnętrzny wykonany ze stali nierdzewnej i betonu. Bliskość szkoły muzycznej oraz Urzędu Miasta stanowi dodatkowy atut, ponieważ jest to centralny punkt miasta, do którego łatwo dostać się każdemu mieszkańcowi. Parafia oraz Urząd Stanu Cywilnego w pobliżu mogą stworzyć nowe ciekawe miejsce dla sesji ślubnych par, pobierających się w naszym mieście. Instrument wspaniale wpisze się w muzyczne tradycje miasta umożliwiając uświetnienie różnych miejskich wydarzeń. Będzie to ciekawy punkt wypoczynkowo-kulturalny na mapie miasta - argumentują.

Co sądzicie o pomyśle, by w centrum można było posłuchać fortepianowych popisów utalentowanych rudzian? Zewnętrzne fortepiany w wielu miastach często "odkrywają" lokalne talenty. Często też, niestety, są szybko dewastowane. Sprawdziłby się taki pomysł?

O projektach zgłoszonych w tegorocznym konkursie - przeczytacie w tym artykule:

Nowe projekty obywatelskie. Głosowanie od 5 września!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon