Chcieli zezłomować metalowe części wiaty przystankowej, zareagował świadek zdarzenia. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za zdemolowanie wiaty przystankowej w rejonie ul. Oświęcimskiej w Rudzie Śląskiej. Sprawcy zostali złapani dzięki zgłoszeniu świadka.

Pixabay
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn

W czwartek 10 marca Policjanci z III Komisariatu w Rudzie Śląskiej otrzymali zgłoszenie od świadka o dwóch mężczyznach, którzy demolują wiatę przystankową w rejonie ul. Oświęcimskiej. Dyżurny skierował na miejsce patrol policji. Jak wynika z ustaleń zabrane, metalowe elementy wiaty miały trafić na złom. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Chorzowa oraz Świętochłowic, w wieku 33 i 50 lat.

Dziś śledczy rozliczają zatrzymanych z kradzieży oraz ustalają czy mężczyźni nie dopuścili się innych podobnych zniszczeń i kradzieży.

Czujność ma znaczenie

Ta sprawa to kolejny przykład, że czujność obywateli ma kolosalne znaczenie w dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich osób mieszkających na terenie naszego miasta. Tylko reakcja na przestępcze zachowania innych podniesie stan bezpieczeństwa. Pamiętajmy: "Nie reagujesz - akceptujesz". Policyjna kampania daje nam możliwości by udowodnić, że mieszkańcom też zależy na tym, aby nasze osiedla i dzielnice były bezpieczne - przypomina Śląska Policja.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon