Chcieli zaimponować dziewczynom i zniszczyli pasiekę. Wpadli dzięki pomocy internautów

Pamiętacie bulwersującą sprawę zniszczenia pasieki przy Ruinach Zamku Rudzkiego sprzed trzech tygodni? Podejrzewanymi o to było kilkoro nastolatków, których uchwyciły kamery monitoringu.

Z4

Trzy tygodnie po publikacji niewyraźnych nieco wizerunków grupy młodych ludzi - sukces. Okazało się, że zdjęcia nie były na tyle kiepskie, by czytelnicy nie rozpoznali na nich konkretnych osób.

- Dzięki informacjom od mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy zapoznali się z naszym komunikatem, ustalono ich dane personalne. Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do ustalenia osób przedstawionych na zdjęciach z kamery monitoringu - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji.

Odpowiedzialnymi za zniszczenie pasieki okazało się trzech 16-latków z Rudy Śląskiej. Jeden już zeznawał i podał dane dwóch kolegów, którzy działali wspólnie z nim. Jak powiedział - chcieli w ten sposób zaimponować dziewczynom, które były z nimi... Młodzi chuligani odpowiadać będą przed sądem rodzinnym za przestępstwo. 16 lat i wyrok - to na pewno "zaimponuje" pannom...

Z4

Może Cię zainteresować:

Zniszczyli pasiekę - poznajecie?

Autor: Jacek Skorek

29/12/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon