Chciał się włamać do kebaba w Nowym Bytomiu. 19-latek złapany

Najpierw zniszczył kamerę monitoringu i odszedł. Kiedy nikt nie zareagował - wrócił, wybił szybę i chciał wejść do kebaba przy Czarnoleśnej w Nowym Bytomiu. Ktoś jednak go zauważył i wezwał policję.

Policja.pl
Zatrzymanemu 19-,latkowi grozi do 10 lat.

Po wybiciu szyby w lokalu 19-latek już usuwał szkło, by wejść do środka. Wtedy nadjechał powiadomiony patrol i zatrzymał włamywacza.

- Sprawą zajęli się kryminalni z rudzkiej dwójki i rozpoczęli zbieranie dowodów, jednocześnie sprawdzając wcześniejsze podobne sprawy nie wykryte sprawy. Dzięki wnikliwej analizie zgromadzonego materiału dowodowego oraz wykorzystaniu pracy operacyjnej, stróże prawa ustalili, że zatrzymany włamywacz dokonał też dwóch innych przestępstw - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Policjanci ustalili, że zatrzymany włamywacz dokonał też dwóch innych przestępstw. W ostatni dzień ubiegłego roku zniszczył automat ze zniczami przy cmentarzu na 1 Maja – Hallera, a na początku oku próbował włamać się do sklepu papierniczego na Niedurnego. Wtedy zniszczył roletę antywłamaniową i wybił szybę w drzwiach.

- 19-latek usłyszał cztery zarzuty, do których się przyznał, ale sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy będą analizować inne włamania i zniszczenia mienia na terenie naszego miasta - dodaje Ciozak.

O dalszej przyszłości 19-latka z Rudy Śląskiej zadecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon