Chciał "przykozaczyć" gdy minął patrol. Trzeci kierowca w tym tygodniu stracił prawo jazdy za prędkość

Wczoraj rudzka drogówka prowadziła akcję "Bezpieczny cyklista". Pod szczególną obserwacją była ulica 1-go Maja w kierunku Rudy, gdzie ścieżka rowerowa przecina w kilku miejscach drogę. A "przy okazji" można było posuszyć na tym ulubionym przez chłopców-radarowców odcinku. I znów trafił się kozak.

KMP Ruda Śląska
Ulubione miejsce drogówki - gazownia przy 1-go Maja

Aura jeszcze nie nastraja do rowerowych szaleństw - więc i wynik skromny. Na 20 skontrolowanych cyklistów - wszyscy byli trzeźwi, mieli prawidłowo wyposażone pojazdy, więc skończyło się na profilaktycznych rozmowach o bezpieczeństwie. Ale w trakcie prowadzonej akcji, w znanym kierowcom miejscu przy gazowni, obok patrolu z radarem przejechało bmx x6. Przepisowo, 50 na godzinę.

- Kiedy kierowca minął patrol, wdepnął gaz i popędził w dół, w kierunku ronda turbinowego - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Nie wziął tylko pod uwagę faktu, że nowoczesne urządzenia do pomiaru prędkości mogą ją też zmierzyć... od tyłu. Ta niewiedza miała go wkrótce słono kosztować. Policjant odwrócił się z suszarką i "strzelił" w beemkę. 113 na godzinę na pięćdziesiątce plus ładne zdjęcie.

- Policjanci wsiedli do radiowozu i ruszyli za bmw. Chwilę później zatrzymali 40-letniego rudzianina. Przyjął mandat 2000 złotych, 14 punktów karnych i stracił prawo jazdy na 3 miesiące - dodaje Ciozak.

Okazało się, że mężczyzna i jego luksusowe samochody są znane rudzkiej policji. Może więc teraz liczyć na szczególną uwagę. Próbować jeździć bez prawka raczej nie powinien, a dodatkowo, zgodnie z nowymi przepisami - podobne wykroczenie w ciągu dwóch lat kosztować go będzie podwójnie.

To już trzeci kierowca, który stracił prawo jazdy na tym odcinku od niedzieli.

Nowy rekord pomiaru na 1-go Maja - 128 km/h

Może Cię zainteresować:

Nowy rekordzista na 1 Maja. Zabrzanin nie wiedział, że to ulubiony odcinek rudzkiej drogówki

Autor: Jacek Skorek

14/03/2023

Pijany bytomianin miał prawie półtora promila

Może Cię zainteresować:

110 km/h na pięćdziesiątce? Można. Półtora promila "na odwagę"? Też się da. Drogowe wpadki w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

13/03/2023

Ucieczka pijanego zabrzanina zakończyła się na stacji BP w Rudzie

Może Cię zainteresować:

Nie chciał dmuchać - o mało nie zginął. Policyjny pościg z Zabrza do Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

13/03/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon