Ruda Śląska. Chciał odwieźć autem kolegę po imprezie. Grozi mu 5 lat więzienia

Policyjny pościg ulicą Niedurnego w Rudzie Śląskiej. W poniedziałkową noc "drogówka" goniła bmw. Skończyło się porzuceniem auta i uszkodzeniem radiowozu. Bo uciekając, kierowca nie zaciągnął ręcznego i "betka" stoczyła się z górki, taranując policyjny wóz.

Img 20210318 wa0006

Kto by się spodziewał patrolu "drogówki" o północy na Niedurnego? Na pewno nie 30-latek, który 15 marca 2021 r. pędził główną ulicą Nowego Bytomia. Dlatego na widok czerwonej latarki zareagował w sposób niezbyt przemyślany. Dodał gazu.

Kierujący bmw usiłował tuż przed Chebziem uciec na osiedle. Uznał jednak, że nie zgubi pościgu, porzucił auto na wzniesieniu i zniknął na Kaufhausie.

- Pościg za uciekającym samochodem nie trwał długo i zakończył się porzuceniem samochodu z pasażerem oraz ucieczką kierowcy. Porzucony, niezabezpieczony samochód stoczył się, uderzając w bok radiowozu, którym policjanci zablokowali mu możliwość dalszej jazdy - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Wewnątrz bmw, które uderzyło w radiowóz, mundurowi zastali... kompletnie pijanego pasażera. Mężczyzna nawet nie wiedział, kto go odwoził z imprezy.

Kilka godzin trwało ustalenie właściciela pojazdu. Rejestracje doprowadziły do Mikołowa. Okazało się, że człowiek, który figuruje w rejestrze jako właściciel sprzedał auto rano tego dnia. Kolejnym tropem był nabywca. Ten zeznał, że pożyczył auto koledze. A kolega zaszalał.

Po kilku godzinach policjanci zatrzymali 30-latka z Rudy Śląskiej. Przyznał się, że uciekał, bo nie ma prawa jazdy. Do zarzutu o prowadzenie bez uprawnień dojdzie mu ucieczka i narażenie policjantów na utratę zdrowia. W zależności od decyzji prokuratora i sądu, niewykluczone, że kolejną szansę na odwiezienie pijanego kolegi będzie miał dopiero za pięć lat.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Trzezwosc policja

Zaskoczył policjantów. Zobacz czym.

Marycha

Wpadł przy rutynowej kontroli. Miał przy sobie...

Podrobki

Podróbki na targu.

Falszywy policjant3

Wpadli kolejni oszuści. Okradali seniorów.

Falszywy policjant

Fałszywy policjant wpadł dzięki czujności...

Wlamywacz policja2

Kradli węgiel i złom. Przypadkiem trafił się...

Oszusci internet

Plaga internetowych przestępstw. Kolejni...