CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków. Przejęło też broń palną

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało w Rudzie Śląskiej laboratorium narkotyków syntetycznych. Mogła w nim być produkowana meskalina, pentedron i mefedron. Podczas akcji funkcjonariusze przejęli 3 litry mefedronu, broń palną, a także specjalistyczny sprzęt i substancje niezbędne do produkcji narkotyków. Zatrzymano dwóch mieszkańców Mikołowa.

Mat. CBŚP
Laboratorium narkotyków syntetycznych w Rudzie Śląskiej

Laboratorium znajdowało się w zakamuflowanym miejscu, do którego prowadziło odrębne wejście za stacją transformatorową w Orzegowie. W maleńkim pomieszczeniu umieszczono namiot tzw. Growbox z wentylacją i filtrami węglowymi, które miały eliminować poprodukcyjne zapachy. Policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt (m.in. kolby okrągłodenne, trójszyjne, zlewki, mieszadła magnetyczne, pompy próżniowe, rozdzielacze oraz chłodnice), a także substancje chemiczne i prekursory niezbędne do produkcji narkotyków. W jednym z naczyń znajdowało się ponad 3 litry mefedronu. Z ustaleń policjantów wynika, że w tym miejscu laboratorium mogło działać od blisko 2 tygodni.

Podczas akcji funkcjonariusze CBŚP zatrzymali dwóch mieszkańców Mikołowa. 20-latek i 36-latek wpadli w momencie, gdy wychodzili z wynajmowanego pomieszczenia, gdzie produkowano nielegalne substancje. W miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli i zabezpieczyli karabinek automatyczny AK47 z bagnetem oraz rewolwer. Przekazano je do badań przez biegłego.

Laboratorium narkotyków syntetycznych w Rudzie Śląskiej.
CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych w Rudzie Śląskiej. Mat. CBŚP

Zatrzymani usłyszeli w rudzkiej Prokuraturze Rejonowej zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon