CBA sprawdza rudzki magistrat - chodzi o nabycie praw własności do dróg wewnętrznych

Już blisko dwa tygodnie trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w rudzkim Urzędzie Miasta. Jak informuje CBA - chodzi o o wykup nieruchomości pod drogi i remonty dróg.

cba.gov.pl
CBA kontroluje rudzki magistrat

Postępowanie Biura obejmuje okres od 2017 do 2021 roku. Badane jest głównie rozporządzanie mieniem przez gminę "w związku z nabywaniem do gminnego zasobu nieruchomości prawa użytkowania wieczystego i prawa własności nieruchomości przeznaczonych na drogi wewnętrzne". Na język ludzki - chodzi o wykupione przez miasto prawa własności do dróg wewnętrznych oraz remont tych ciągów komunikacyjnych, a co dalej idzie - zdaniem kontrolujących - nieuzasadnione wydatki z miejskiej kasy.

- Wszystkie dokumenty, których zażądali funkcjonariusze CBA - zostały im udostępnione. Nie mamy nic do ukrycia, a kontroli różnych służb mamy w magistracie kilkadziesiąt w skali roku. Dodam tylko, że badany obecnie temat był już przez CBA sprawdzany 2,5 roku temu. Czekamy na wyniki dochodzenia - powiedział nam dziś wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Planowany termin zakończenia kontroli to 13 stycznia 2022 r. Postępowanie, zgodnie z treścią ustawy o CBA, może jednak zostać przedłużone o kolejne 6 miesięcy.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic