Było Tesco, będzie Castorama

W hali po dawnym Tesco, które zostało zamknięte w lipcu ubiegłego roku, powstanie market budowlany – Castorama. Prace remontowe trwają, a ich finał zapowiedziano na wiosnę przyszłego roku.

Castoramaruda


Po wielu miesiącach opustoszały moloch stojący przy ul. 1 Maja 370 w Rudzie Śląskiej w końcu zyska „drugie życie”. W hali, w której do 31 lipca 2019 roku, mieściło się Tesco, ulokowana zostanie Castorama.

Plotki o tym, że na miejsce po Tesco zęby ostrzy sobie Castorama pojawiły się tuż po zamknięciu sklepu. Przedstawiciele biura prasowego wyjaśniali wówczas enigmatycznie, że Castorama w Polsce dynamicznie się rozwija i nieustannie poszukujemy nowych lokalizacji i potencjalnych inwestycji. Do tej pory w Rudzie Śląskiej nie było sklepu tej sieci, a rudzianie mogli korzystać m.in. z Castoramy w Bytomiu przy Al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 27 lub w Chorzowie przy ul. Sportowej 31.

Od pewnego czasu na rozmaitych portalach ogłoszeniowych można było znaleźć informację o rekrutacji do rudzkiego sklepu sieci Castorama. Wiadomo też, że zatrudnienie znajdzie tu ok. 130 osób. Obecnie trwa remont budynku, który zgodnie z planem powinien się zakończyć w kwietniu 2021 roku.

Przypomnijmy, że Castorama pojawiła się na polskim rynku w 1997 roku. Obecnie jest największą firmą w branży ulepszania domów i mieszkań. Ma 80 sklepów w 60 miastach w Polsce i ciągle poszukuje nowych lokalizacji.

fot. Castorama

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Porozumienie gwsh

Studia w Rudzie Śląskiej

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.