Burloch Arena imienia Grażyny Dziedzic

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę o nadaniu kompleksowi sportowemu Burloch Arena imienia patrona. Została nim Grażyna Dziedzic - inicjatorka modernizacji i rozbudowy tego obiektu, a do tego czynna uczestniczka różnych form rekreacji w tym miejscu. Oficjalnie już więc - Burloch Arena nosi imię Grażyny Dziedzic.

– Prezydent Dziedzic nie tylko zainicjowała modernizację i rozbudowę obiektu, ale aktywnie z niego korzystała – podkreślał prezydent Michał Pierończyk. – Wielu rudzian spotykało ją tutaj jeżdżącą na rolkach czy łyżwach. Myślę więc, że nie tylko ja cieszę się, że od dziś to wyjątkowe miejsce będzie nosić imię wyjątkowej osoby w historii naszego miasta.

Decyzję o gruntownej modernizacji stadionu przy ul. Bytomskiej prezydent Grażyna Dziedzic podjęła w odpowiedzi na głos działających przy obiekcie klubów sportowych. W pierwszej kolejności powstało jedno z najlepszych w Polsce boisk do gry w rugby oraz unikatowy tor do jazdy na rolkach. W kolejnych latach wykonano nowoczesne, zadaszone lodowisko wraz z szatnią i wypożyczalnią sprzętu, 800-metrowy tor do jazdy terenowej na rowerze, dwukondygnacyjną restaurację z tarasem oraz naturalną górkę saneczkową dla dzieci. Dzięki tym i dalszym inwestycjom miejsce to niezmiennie tętni życiem, jest wizytówką miasta i prawdziwą perełką wśród obiektów sportowo-rekreacyjnych w Rudzie Śląskiej – zapisano w uzasadnieniu uchwały.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Kamienica

Wraca abolicja czynszowa w Rudzie Śląskiej

LVI sesja RM w Rudzie Śląskiej

Radni głosowali podwyżkę dla prezydent Grażyny Dziedzic

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy