Brawo dla mieszkańców - nie dali się podejść oszustom. Ale pozostańcie czujni!

We wtorek w Rudzie Śląskiej znów uaktywnili się oszuści. Podając się za konsultantów biura informacji kredytowej zadzwonili do dwojga rudzian, pytając o zaciągane właśnie przez nich kredyty i stan oszczędności!

pixabay.com
Fałszywi "konsultanci" próbowali nabrać dwoje rudzian

Oczywiście mężczyzna ani kobieta, którzy odebrali te telefony, nie planowali żadnych kredytów zaciągać. Chodziło o zasianie niepewności i, zapewne w kolejnym kroku, namówienie rozmówców na wypłacenie oszczędności z banku i przekazanie ich oszustom.

I tu źle trafili - oboje nasi mieszkańcy, wyczuleni na coraz częstsze próby tego typu manipulacji - gdy padło pytanie o zgromadzone przez nich oszczędności na koncie - kazali "konsultantom" sp... ływać i rozłączyli się. Po czym powiadomili policję.

- Przestrzegamy mieszkańców naszego miasta i apelujemy też do ludzi młodych: uczulcie waszych seniorów na to zagrożenie. Warto zapytać, co dziadek, babcia zrobiliby, gdyby zadzwonił „policjant” z informacją o wypadku w rodzinie i możliwości „wykupienia” bliskiej osoby od winy, albo o włamaniu i możliwym „przejęciu” pieniędzy z konta? - mówią policjanci z Rudy Śląskiej.

Pamiętajmy, że oszuści ciągle zmieniają metody i opowiadane historyjki. I, niestety, czasami udaje się im osiągnąć sukces. Policjanci proszą jednocześnie o poinformowanie członków rodziny czy starszych, mieszkających samotnie, sąsiadów, że żaden policjant, bankowiec czy pracownik innej instytucji nigdy nie żąda i nie ma prawa żądać jakichkolwiek pieniędzy, przelewów na bezpieczne konta czy deponowania gotówki w śmietnikach!

Oszuści wyłudzili od seniorek ponad 116 tysięcy złotych!

Może Cię zainteresować:

Okradli rudzianki na ponad 116 tysięcy! Para oszustów podawała się za policjanta i prokuratora

Autor: Jacek Skorek

30/03/2023

W tym banku ofiary wpłacały pieniądze

Może Cię zainteresować:

Nowa metoda oszustów. Dwoje rudzian straciło pieniądze

Autor: Jacek Skorek

15/12/2022

Rudzianka dała się nabrać na zagrożone konto i straciła 45 tysięcy. Do tego nie swoich

Może Cię zainteresować:

Pani konto jest zagrożone! Stara bajka, nowa ofiara

Autor: Jacek Skorek

10/11/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon