Brakuje tak niewiele, by Sandra odżyła...

Napisał do nas Krystian Spenst - z prośbą o nagłośnienie zbiórki funduszy na zakup pompy insulinowej dla rudzianki - Sandry. Brakuje niewiele. Zaledwie niecałych 12 tysięcy złotych, które mogą odmienić jej życie...

Sandra
- Od wielu lat choruję na cukrzycę typu 1. Do tej pory sprawdzałam glikemię i przyjmowałam insulinę tradycyjnymi metodami. Ciągłe pomiary i wkłucia stały się jednak bardzo bolesne i uciążliwe... - pisze Sandra Bartocha z Rudy Śląskiej. - Od jakiegoś czasu korzystam z wypożyczonej pompy, ale niestety, niedługo będę musiała ją zwrócić. To niewielkie urządzenie okazało się moim wybawieniem. Pompa nie tylko reguluje poziom cukru we krwi, ale też dzięki niej znacznie poprawiły się moje wyniki badań.

Gdy podawała sobie insulinę samodzielnie, występowały u niej bardzo duże wahania poziomu cukru. W konsekwencji pojawiły się kolejne powikłania. Jednym z nich jest pogarszający się wzrok - pisze Sandra.

Koszt pompy insulinowej, jak pisze Sandra, to ponad 20 tysięcy złotych. I jej budżet domowy takiego wydatku po prostu nie udźwignie.

Z medycznego punktu widzenia, pompa na pewno diametralnie poprawi komfort jej życia. Co do następnych planów - medycyna, niestety, nie da jednoznacznej odpowiedzi.

- Mam wiele planów na przyszłość. Bardzo chciałabym kiedyś zajść w ciążę, ale jeśli nie uda mi się utrzymać glikemii w normie, będzie to po prostu zbyt ryzykowne dla dziecka. Pompa insulinowa nie tylko poprawiłaby jakość mojego życia, ale również umożliwiłaby mi zostanie mamą! - dodaje dziewczyna z Rudy Śląskiej.

Jeśli chcielibyście wesprzeć Sandrę - tu znajdziecie link do zbiórki.

Działa też osobna, rudzka Skarbonka.

Klikając w podane odnośniki zostaniecie przekierowani na strony zrzutek.

Trzymamy kciuki! Oby się udało!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta