Brak planów na wieczór? Może do "Patrii"?

DKF KeFe In-nI zaprasza dziś na zabawną tragikomedię Marcina Bortkiewicza - "Tonia". Oprócz filmu będzie oczywiście spotkanie z reżyserem. Jeśli więc obejrzeliście już całego netflixa, hbo i inne amazony - można się wybrać do kina w Nowym Bytomiu.

"Tonia" opowiada historię rezolutnej dziewczynki, która wnikliwie obserwuje otaczającą ją rzeczywistość. Mieszka z babcią Wandeczką i Tatkiem, który choć czasem za dużo pije, jest dla niej najważniejszy pod Słońcem. Kiedy Tonia dowiaduje się, że babcia planuje wysłać Tatka do pracy za granicą, jej świat staje na głowie. Dziewczynka jest gotowa zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do wyjazdu Tatka.

- Drugi film Bortkiewicza jest zabawną tragikomedią, w której dziecięca siła i odwaga niosą w sobie spore pokłady nadziei. Tonia zaraża pozytywną energią, jest w ciągłym ruchu i działaniu - tak serwis Movieway zachęca do spotkania z "Tonią".

Marcin Bortkiewicz jest absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Przez wiele lat działał w teatrach jako reżyser, dramaturg i aktor. Już jego pierwsze filmy krótkometrażowe, "Nauczanie początkowe" i "Portret z pamięci" - przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, a przełomem w jego karierze stała się "Noc Walpurgi", czyli pełnometrażowy debiut, który zdobył cztery nagrody na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Wyreżyserował także wiele odcinków popularnych seriali, takich jak "Pierwsza miłość", "Na dobre i na złe" czy "BrzydUla 2".

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon