Boiska na Frynie doczekają się modernizacji. Nagle można?

Boiska do piłki nożnej i koszykówki w Nowym Bytomiu wreszcie doczekają się modernizacji. Jak informuje rudzki magistrat - na ten cel udało się zdobyć blisko 460 tysięcy złotych!

Pieniądze na modernizację boisk w Nowym Bytomiu przy ulicy Hallera pozyskano z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu modernizacji kompleksów sportowych "Moje Boisko – ORLIK 2012".

- Otrzymamy 459 tysięcy złotych na modernizację boisk przy ul. Hallera! Wymiany wymagają przede wszystkim nawierzchnie boisk, zainstalowane zostanie też energooszczędne oświetlenie i nowy sprzęt sportowy. Mamy już gotową dokumentację inwestycji, możemy więc rozpocząć przygotowania do ogłoszenia przetargu na jej realizację - informuje wiceprezydent Rudy Śląskiej, Aleksandra Skowronek.

Oczywiście to tylko dofinansowanie. Najprawdopodobniej drugie tyle miasto będzie musiało dołożyć z własnej kasy. A boiska już się proszą o odnowienie, bo zbudowane w 2010 roku - lata świetności mają już za sobą.

Co ciekawe - w czasach, gdy szefową MOSiR-u była Aleksandra Poloczek - mimo wielu pism i wniosków o przyznanie czy zdobycie pieniędzy na ten i inne cele - nigdy ich nie było. Teraz, gdy "załatwia" to miasto - kasa nagle się znajduje...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon