Blisko 320 tysięcy złotych zebrali rudzianie podczas WOŚP!

Do minionej niedzieli trwały licytacje zorganizowane w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród tych najpopularniejszych znalazło się biglowanie koszul z prezydentem Pierończykiem, live cooking, czyli kolacja z Michałem Kaczmarczykiem i specjalna gitara - palenisko ogrodowe. Prawie ostateczne wyniki zbiórek podały też oba rudzkie sztaby WOŚP.

Tomasz Bartniczak
Zebranie podsumowujące WOŚP - w przyszłym roku jeden, wspólny sztab!

318.138,96 złotych, do tego blisko 300 euro i inne, nie policzone jeszcze dary, które wpłynęły do rudzkich sztabów. To oznacza rewelacyjny wynik - lepszy niż okoliczne miasta. Dla przykładu w Chorzowie wolontariusze zebrali 228.270 zł, w Bytomiu - 206 tysięcy, a chwalące się rekordem wszechczasów Zabrze - 190.679 zł. Wprawdzie pobiły nas Katowice, z nieprecyzyjną jeszcze kwotą około pół miliona, i Gliwice - ponad 404 tysiące, ale mamy powód do dumy! Ruda Śląska na wojewódzkim podium!

Najdroższe licytacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to również liczne aukcje i licytacje. W naszym mieście najwyższe kwoty osiągnęły te najgłośniejsze - biglowanie koszul z prezydentem Pierończykiem - 2550 złotych, gitara-palenisko ogrodowe - 1900,01 zł i live cooking z Michałem Kaczmarczykiem - 830 złotych.

Plany na przyszły rok

Działające w Rudzie Śląskiej dwa sztaby orkiestry - w III i IV LO - może połączą wreszcie siły. Po co się rozdrabniać, jeśli obu przyświeca jeden cel - tak ustalono podczas ostatniego spotkania podsumowującego WOŚP w Rudzie Śląskiej. Wspólne działanie pozwoli lepiej skoordynować akcję i niewykluczone, że nasze miasto osiągnie jeszcze lepszy wynik. We wrześniu planowane jest spotkanie organizacyjne dla wszystkich osób, które chciałby się zaangażować we wspieranie WOŚP.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon