Biorą czystość w swoje ręce. Mieszkańcy Orzegowa zapraszają do sprzątania lasku

Wszechobecne w lasach śmieci, których nie ubywa, a wręcz przeciwnie - są zmorą. Dlatego kolejni rudzianie biorą sprawy w swoje ręce. Tym razem do akcji sprzątania namawiają mieszkańcy Orzegowa.

W jakim stanie jest lasek przylegający do ulicy Kopalnia Karol - wie każdy, kto chciał pospacerować w tym miejscu. Niegdyś uroczy zakątek, z orzegowskim stawem Franiol, obecnie przypomina wysypisko śmieci.

- Poszedłem z córką na spacer w tereny, gdzie kiedyś się bawiłem i trafiliśmy na to, co widać na zdjęciach. Zapytała mnie - kto to zrobił i dlaczego? Odpowiedziałem, że to my, dorośli - mówi Adam Rzewuski, inicjator akcji sprzątania lasku. - Skrzyknęliśmy się w kilku sąsiadów, między innymi z Tadeuszem Domżalskim i Michałem Kaczmarczykiem i postanowiliśmy zrobić akcję.

Wielkie sprzątanie lasku przy ulicy Kopalnia Karol rusza 27 maja, w sobotę, o godzinie 14.00. Zbiórka chętnych - na parkingu przy bloku Piechy 1.

- Zaczniemy od tej najgorszej części, przylegającej do osiedla i pójdziemy w stronę Netto. Myślę, że co najmniej tira śmieci stamtąd wyciągniemy - dodaje Adam.

Organizatorzy spodziewają się, że nawet przy dużej frekwencji akcję trzeba będzie powtarzać. Ale nawet taki początek sprawi, że każdy, kto weźmie w niej udział - sam zwróci potem uwagę śmiecącym. I oczywiście zapraszają wszystkich, nie tylko mieszkańców pobliskiego osiedla - do wspólnego sprzątania!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon