Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej. To cykl dziewięciu comiesięcznych zawodów

Po raz szósty odbędzie się cykl wydarzeń sportowych nazwanych "Biegiem Wiewiórki". Zostanie on zorganizowany na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 oraz w halembskim lesie. Imprezy odbywać będą się co miesiąc - ostatnia w listopadzie.

Inauguracja pierwszego z dziewięciu "Biegów Wiewiórki" rozpocznie się w sobotę, 26 marca o godzinie 11.

- W trakcie imprezy będzie można aktywnie spędzić czas i sprawdzić swoje siły w bieganiu i nordic walking. Przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę, a nie rywalizację – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

"Wiewiórka" zdaniem prezydent przyciąga z roku na rok coraz szersze grono uczestników - zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Frekwencja dopisuje bez względu na pogodę

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji tłumaczy, że niekorzystne warunki atmosferyczne nie przeszkadzają uczestnikom w zabawie.

- Co ważne, frekwencja podczas imprezy zawsze dopisuje, bez względu na to, czy świeci słońce, czy pada deszcz, ponieważ daje on wspaniałą możliwość, żeby wyjść z domu i spędzić sobotę aktywnie, w towarzystwie ludzi z pasją. Dlatego serdecznie zachęcam do biegania razem z wiewiórką – podkreśla Aleksandra Poloczek.

Na wydarzenie składa się dziewięć comiesięcznych startów, z czego ostatnie odbędą się 5 listopada br. Impreza ma charakter ogólny, mogą wziąć w nim udział osoby uprawiające nordic walking, a także biegacze amatorzy oraz sportowcy zrzeszeni w klubach sportowych.

Jak będą wyglądać zawody?

Zgodnie z tradycją zawody rozpoczną się i zakończa na bieżni Szkoły Podstawowej nr 15. W ich trakcie uczestnicy będą musieli pokonać pętle o długości 4,2 km. Biegacze będą mieli możliwość pięciokrotnego pokonania dystansu, co łącznie będzie dawać 21 kilometrów, natomiast uczestnicy marszu nordic walking trzy razy i pokonać w ten sposób dystans 12,6 km. Dzieci poniżej 15 roku życia do dyspozycji będą miały dystans 1000 metrów.

- Dzieciaki uwielbiają biegać razem z wiewiórką, która zawsze dotrzymuje im towarzystwa. Ten bieg przede wszystkim ma je uczyć aktywnych postaw i pokazać, jak można sportowo i zdrowo spędzać wolny czas, a przy okazji wspaniale się bawić – zaznacza Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. – Bardzo chcielibyśmy, żeby z wiewiórką każdego miesiąca biegały całe rodziny. To wspaniała okazja, żeby na chwilę oderwać się od codzienności – dodaje.

Zgłoszenia do biegu prowadzone są internetowo przez specjalny formularz znajdujący się na stronie MOSIR-u w Rudzie Śląskiej.

Terminy biegów zostały wyznaczonych z góry na każdy miesiąc.

  • 26.03.2022 r.,
  • 23.04.2022 r.,
  • 21.05.2022 r.,
  • 18.06.2022 r.,
  • 09.07.2022 r.,
  • 20.08.2022 r.,
  • 17.09.2022 r.,
  • 22.10.2022 r.,
  • 05.11.2022 r.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon