Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej. To cykl dziewięciu comiesięcznych zawodów

Po raz szósty odbędzie się cykl wydarzeń sportowych nazwanych "Biegiem Wiewiórki". Zostanie on zorganizowany na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 oraz w halembskim lesie. Imprezy odbywać będą się co miesiąc - ostatnia w listopadzie.

Inauguracja pierwszego z dziewięciu "Biegów Wiewiórki" rozpocznie się w sobotę, 26 marca o godzinie 11.

- W trakcie imprezy będzie można aktywnie spędzić czas i sprawdzić swoje siły w bieganiu i nordic walking. Przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę, a nie rywalizację – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

"Wiewiórka" zdaniem prezydent przyciąga z roku na rok coraz szersze grono uczestników - zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Frekwencja dopisuje bez względu na pogodę

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji tłumaczy, że niekorzystne warunki atmosferyczne nie przeszkadzają uczestnikom w zabawie.

- Co ważne, frekwencja podczas imprezy zawsze dopisuje, bez względu na to, czy świeci słońce, czy pada deszcz, ponieważ daje on wspaniałą możliwość, żeby wyjść z domu i spędzić sobotę aktywnie, w towarzystwie ludzi z pasją. Dlatego serdecznie zachęcam do biegania razem z wiewiórką – podkreśla Aleksandra Poloczek.

Na wydarzenie składa się dziewięć comiesięcznych startów, z czego ostatnie odbędą się 5 listopada br. Impreza ma charakter ogólny, mogą wziąć w nim udział osoby uprawiające nordic walking, a także biegacze amatorzy oraz sportowcy zrzeszeni w klubach sportowych.

Jak będą wyglądać zawody?

Zgodnie z tradycją zawody rozpoczną się i zakończa na bieżni Szkoły Podstawowej nr 15. W ich trakcie uczestnicy będą musieli pokonać pętle o długości 4,2 km. Biegacze będą mieli możliwość pięciokrotnego pokonania dystansu, co łącznie będzie dawać 21 kilometrów, natomiast uczestnicy marszu nordic walking trzy razy i pokonać w ten sposób dystans 12,6 km. Dzieci poniżej 15 roku życia do dyspozycji będą miały dystans 1000 metrów.

- Dzieciaki uwielbiają biegać razem z wiewiórką, która zawsze dotrzymuje im towarzystwa. Ten bieg przede wszystkim ma je uczyć aktywnych postaw i pokazać, jak można sportowo i zdrowo spędzać wolny czas, a przy okazji wspaniale się bawić – zaznacza Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. – Bardzo chcielibyśmy, żeby z wiewiórką każdego miesiąca biegały całe rodziny. To wspaniała okazja, żeby na chwilę oderwać się od codzienności – dodaje.

Zgłoszenia do biegu prowadzone są internetowo przez specjalny formularz znajdujący się na stronie MOSIR-u w Rudzie Śląskiej.

Terminy biegów zostały wyznaczonych z góry na każdy miesiąc.

  • 26.03.2022 r.,
  • 23.04.2022 r.,
  • 21.05.2022 r.,
  • 18.06.2022 r.,
  • 09.07.2022 r.,
  • 20.08.2022 r.,
  • 17.09.2022 r.,
  • 22.10.2022 r.,
  • 05.11.2022 r.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruda Śląska kolejny Bieg Wiewiórki

Kolejny Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej

Zawody biegowe ruda

Pierwszy "Bieg Wiewiórki" za nami

IMG 20230324 WA0019

Wiewiórki, do biegu, start!

Kto to jest ten chop kole Augusta Jakubika?

Wrześniowy Bieg Wiewiórki pod okiem mistrza świata

Śląska Szkoła Samoobrony zaprasza na zajęcia również kobiety

Samoobrona w innym wymiarze

Bieg Wiewiórki

Biegowy czerwiec w Rudzie Śląskiej

Bieg Wiewiórki

Zapisy na BiegWiewiórki