Biała sobota w bielszowickim szpitalu i Przychodni Brackiej

Bezpłatne badania i konsultacje dla dzieci i dorosłych, moc atrakcji dla najmłodszych i okazja do miłego spędzenia czasu z rodziną. O ile spędzanie czasu w szpitalu jest miłe dla kogoś spoza personelu.

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej
Szpital w Bielszowicach zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów i fizjoterapeutów, a także edukacyjne atrakcje dla dzieci. Tak przedstawia się program "Białej Soboty" w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej - Bielszowicach oraz Przychodni Brackiej w Bielszowicach. Placówki zapraszają dziś od 9.45 do 14.00 (Szpital Miejski) oraz od 10.00 do 14.00 w przychodni. Szpital Miejski zaprasza także na badania skierowane przede wszystkim do dzieci i rodziców w ramach "Dnia Matki i Dziecka ze Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej".

- Sukces kwietniowej "Białej Soboty" sprawił, że podjęliśmy decyzję o organizowaniu podobnych wydarzeń cyklicznie. Dlatego z wielką przyjemnością zapraszamy do naszej placówki – mówi Agata Gołąbek, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. - Nie zabraknie też nowości, ponieważ przygotowaliśmy m.in.: porady logopedyczne dla dzieci od 2. roku życia i dorosłych, badanie słuchu, badanie optometryczne, badanie spirometrii czy USG jamy brzusznej. Wydarzenie będzie obfitować również w różne atrakcje dla dzieci.

Do udziału w "Białej sobocie" nie trzeba się rejestrować. Wyjątkiem są badania USG jajników, na które należy zapisać się pod numerem telefonu: 32 244 46 63/62. Wstęp na wszystkie stanowiska jest bezpłatny, jednak liczba miejsc na konkretne badania jest ograniczona.

– Przypominamy, że wzięcie udziału w wydarzeniu nie zwalnia pacjentów z dalszego leczenia. Odwiedzenie naszych stanowisk nie jest równoznaczne z wizytą lekarską u specjalisty – podkreśla Agata Gołąbek.

W Szpitalu Miejskim przy ul. Głównej 11 będzie można skorzystać m.in. z porad:

  • kardiologicznych,
  • dietetycznych,
  • rehabilitacyjnych,
  • dermokonsultacji,
  • USG jajników i jamy brzusznej,
  • spirometrii.
  • punktu ortopedycznego,
  • profilaktyki udarowej,
  • zdrowia psychicznego,
  • logopedycznych.

Pełny program wydarzenia można znaleźć na stronie www.szpitalruda.pl oraz na Facebooku.

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie oferuje także Przychodnia Bracka przy ul. Kokota 172, należąca do Fundacji Unia Bracka, niezależnie od tego czy jest się pacjentem tej placówki. Osoby zainteresowane mogą skorzystać m.in. z: USG tarczycy, Dopplera kończyn dolnych, spirometrii, badania słuchu, badań laboratoryjnych. Organizatorzy zachęcają także do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach w kriokomorze.

Na badania, zabiegi i konsultacje nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Wymagana jest ona jednak w przypadku konsultacji urologicznej dla mężczyzn. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 577 455 358 od 18 maja w godz. od 11.00 do 14.00. Dodatkowe informacje na Facebooku oraz na stronie internetowej www.uniabracka.pl.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon