Bezpłatne dowozy na szczepienie w Rudzie Śląskiej przetestowane

W Rudzie Śląskiej trwają szczepienia seniorów przeciwko COVID-19. Dziś pierwszy mieszkaniec naszego miasta skorzystał z bezpłatnego dowozu na szczepienia.

Dowoz seniorow na szczepienie

Każdy senior, który jest niepełnosprawny lub ma problem z poruszaniem się, może zadzwonić do Centrum Zarządzania Kryzysowego na bezpłatną infolinię 800 158 800 lub pod numer 32 248 63 58. Można też przesłać e-mail na adres wzk@ruda-sl.pl. Każdemu pomożemy dojechać do punktu szczepień – wskazuje Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Transport odbywa się w specjalnym samochodzie przeznaczonym do przewozu osób niepełnosprawnych.

Mamy już zapisanych 21 osób. Telefonów do CZK w tej sprawie jest dużo, dlatego chęć skorzystania z transportu najlepiej zgłosić zaraz po ustaleniu terminu szczepienia, a przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem – dodaje Krzysztof Mejer.

Przypomnijmy, że zapisy nadal są prowadzone.

Jak skorzystać z bezpłatnego dowozu na szczepienie?

  • Zgłoszenia będą przyjmowane pod nr telefonu: 32 248 63 58
  • oraz z wykorzystaniem bezpłatnej infolinii 800 158 800,
  • Możliwy jest też kontakt z CZK poprzez e-mail: wzk@ruda-sl.pl.

Dowóz osób niepełnosprawnych i mających trudności w poruszaniu się organizowany będzie za pośrednictwem Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ruda Śląska. Dzięki współpracy z Ośrodkiem św. Elżbieta Caritas Archidiecezji Katowickiej oraz Ośrodkiem Najświętsze Serce Jezusa Caritas Archidiecezji Katowickiej będziemy mogli skorzystać ze specjalnych samochodów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Transport do punktów szczepień organizowany będzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – zapewnia Roman Dymek, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.


Warto zapisywać się na transport co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

fot. FB Krzysztof Mejer

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon