Będą mandaty za lewy pas

Na drogach Austrii czy Niemiec - sytuacja nie do pomyślenia. Jazda lewym pasem? Tylko podczas wyprzedzania. Nawet Polacy się stosują. Ale już na krajowych drogach tak dobrze nie jest. Jutro akcja "Trzymaj się prawego pasa".

Prawy pas

Dwa prawe pasy DTŚ-ki wolne, a na lewym demon prędkości zapycha 80. Codzienny widok. Najwyraźniej wielu kierowców zapomina o fakcie, że przepis stanowi:

-tamowanie i utrudnianie ruchu przez kierowców poruszających się lewym pasem pomimo tego, że prawy pas jest wolny, to mandat karny od 20 do 500 złotych i 2 punkty karne.

Jutro na drogach całego województwa - akcja "Trzymaj się prawego pasa". Policjanci przypominają, że lewy pas służy do wykonywania manewru wyprzedzania i omijania, a kierowcy zobowiązani są poruszać się prawym pasem, jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. W innym przypadku mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Jazda lewym pasem, kiedy inne są puste, może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji i pogorszenia płynności ruchu. Również na rudzkich odcinkach wielopasmówek "drogówka" będzie czuwać i... karać. A wam? Zdarza się moment zapomnienia i szczera niechęć do zjeżdżania na prawo?

Zobaczcie też film Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Motocyklista jechał 107 km/h

Motocykliści szaleją na drogach. Uważajcie!

Kaskada

Noga z gazu! Można wpaść kilka razy!

Cwiczenia 7 wpr

Zobacz wideo z ćwiczeń antyterrorystów, wojska i pogotowia

Wiczenia 8

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Bezdomni są narażeni teraz na wychłodzenie. Reagujmy!

Nie bądźmy obojętni, alarmujmy widząc bezdomnych w potrzebie

Rondo

Może przyjechał na święta z Anglii?