Będą kolejne inwestycje. Ruda Śląska otrzymała rządowe wsparcie

Ruda Śląska otrzyma ponad 19 milionów złotych rządowego wsparcia na realizację inwestycji! Dzięki temu długo wyczekiwane projekty w końcu zostaną doprowadzone do końca.

Money 2180330 1280 1

Miło mi poinformować, że w ramach wsparcia rządowego dla inwestycji samorządowych Ruda Śląska otrzyma wsparcie dla 4 inwestycji zapisanych w Projekcie Budżetu i WPF na kwotę 1905654 zł! – poinformował we wtorkowy wieczór poseł Marek Wesoły.

Jakie inwestycje zostaną zrealizowane dzięki rządowemu wsparciu? Będzie to ścieżka aktywizacyjna – miejsce aktywnego spędzania czasu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Ks. Niedzieli 61 w Rudzie Śląskiej. Dofinansowanie wyniesie aż 410 740,00 zł. Oznacza to, że cała inwestycja zostanie sfinansowana z rządowego funduszu.


To jednak nie wszystko. Miastu uda się zrealizować w końcu także długo wyczekiwaną inwestycję, jaką jest tężnia solankowa. Podobnie, jak w przypadku pierwszego przedsięwzięcia, także i tu dofinansowanie pokryje 100 proc. kosztów, czyli 645 896,00 zł. Dotacja została przyznana także na rozbudowę ulica Janasa. Przedsięwzięcie ma na celu dostosowanie drogi do istniejącego ukształtowania terenu w celu uspokojenia ruchu.

Zaplanowano ponadto rozbudowę przyległych chodników, z uwagi na intensywny ruch pieszy (generowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, sklepy, obiekty usługowe), a także budowę parkingów - wylicza poseł Marek Wesoły.

Koszt inwestycji wynosi 7 596, 440,00z czego 5 500 000,00 pochodzi z rządowego funduszu. Ostatnim projektem jest przebudowa ul. Wolności w Rudzie Śląskiej. Realizacja ta ma na celu poprawę parametrów technicznych drogi powiatowej, płynności oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Efektem projektu będzie także zwiększenie dostępności komunikacji rowerowej w mieście. Inwestycja opiewa na 25 000 000 zł, a miasto otrzyma na 12 500 000 zł.

Otrzymamy dofinansowanie na przebudowę ul. Wolności oraz ul. Janasa w Rudzie. Chodzi ponad 25 mln zł, o które wnioskowaliśmy do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tę dobrą wiadomość przekazała właśnie senator Dorota Tobiszowska. Bardzo się cieszę z tego wsparcia. Jest mi tym bardziej miło, że ta informacja dotarła do mnie w dniu, kiedy obchodzę dziesięciolecie swojej prezydentury. To dla mnie najlepszy prezent, bo będzie służył całej rudzkiej społeczności. Dziękuję bardzo Pani Senator za zaangażowanie i wspieranie tych inicjatyw - napisała w mediach społecznościowych prezydent Grażyna Dziedzic.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Wizualizacja parku handlowego i teren, gdzie powstanie

Nowy park handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Syrena gliwice

20 maja trening systemu alarmowania

FB IMG 1620121606811

Otwarcie powszechnych punktów szczepień