Ruda Śląska. Batonik za worek śmieci. Sposób mamy z Bielszowic na zachęcenie dzieci do ekologii

Z okazji Dnia Ziemi mieszkanka Rudy Śląskiej wraz z dziećmi i przyjaciółmi posprzątała Park Strzelnica w Bielszowicach w Rudzie Śląskiej.

Wczoraj, 22 kwietnia 2021 r., obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji pani Sonia wpadła na pomysł posprzątania terenu w dzielnicy Bielszowice w Rudzie Śląskiej.

- Chciałam pokazać moim chłopcom, że takie rzeczy trzeba robić. Zaczęłam dzwonić do znajomych, przyłączyła się inna mama - Asia, która bardzo się zaangażowała w organizację, natomiast dzieci namówiły swoje koleżanki i kolegów ze szkoły, by również do nich dołączyły - mówi Sonia.

Okazało się, że na odzew nie było trzeba długo czekać. Pod Restaurację Parkową zjechało się ok 17 osób gotowych na sprzątanie.

Batonik za posprzątanie śmieci w Bielszowicach

Inicjatorka wydarzenia przygotowała słodkości. Układ był prosty - batonik za jeden pełen worek śmieci.

- Nawet dzieci, które przypadkowo pojawiły się w okolicy na hulajnogach, przyłączyły się do akcji. Założyły rękawiczki i zabrały się za sprzątanie. Dzieci miały niesamowitą radość z tego sprzątania, robiły sobie selfie z workami, które udało im się napełnić, cieszyły się, że pochwalą się w szkole i może nawet dostaną piątkę z techniki za takie zaangażowanie. Jedno namawiało drugiego, aby się przyłączyły do akcji, za którą nagrodziłam ich słodkimi przekąskami - informuje inicjatorka sprzątania. - We wrześniu jest Światowy Dzień Ziemi, wtedy zadziałamy pełną parą i wysprzątamy całą strzelnicę! - dodaje Sonia

Problem ze Śmieciami w Bielszowickim parku

Park Strzelnica to dobre miejsce do odpoczynku, na co dzień przebywa w nim sporo młodzieży, po której jednak zostają śmieci.

- Może wystarczy postawić więcej koszy na śmieci, bo młodzież tam siedzi i będzie siedziała, bo to dobre miejsce, a śmieci zostają. Więc może warto postawić te kosze, może władze miasta się tym problemem zainteresują - tłumaczy mieszkanka Bielszowic.

Pod akcją podpisał się już sam Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej, który wyraził uznanie dla społeczników, a także zapewnił, że worki z zebranymi śmieciami zostaną odebrane.

Przypominamy też, że niedawno pisaliśmy o podobnej akcji z inicjatywy radnego Łukasza Wodarskiego:

Mieszkańcy Halemby posprzątali las. - To wstyd, by w Rudzie Śląskiej były takie miejsca - mówi radny

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon