Barbórka 2020: Szczęść Boże wszystkim górnikom!

Tegoroczna Barbórka jest inna niż wszystkie. Nie ma tradycyjnego świętowania, biesiadowania w karczmach piwnych, akademii. Koronawirus pokrzyżował plany wszystkim. Pomimo niesprzyjających warunków, życzymy wszystkim górnikom tyle wyjazdów, co zjazdów. Szczęść Boże!

Dzień Górnika 2020 świętujemy w kameralnym gronie, ale jak zwykle dziękujemy Świętej Barbarze za ochronę oraz wspominamy tych, którzy odeszli na „wieczną szychtę”. Obecny czas jest szczególny dla naszego górnictwa, które przechodzi trudny proces transformacji. Głęboko jednak wierzę w to, że dobrze sobie z nim poradzimy. Dlatego niech wraz ze wszystkimi barbórkowymi życzeniami płynie do górników ich rodzin nadzieja, że będą to tylko zmiany na lepsze – napisała dziś prezydent Grażyna Dziedzic na swoim facebookowym profilu. - Wszystkim osobom związanym zawodowo z górnictwem życzę bezpiecznej i spokojnej pracy, zdrowia, pogody ducha, sił do przezwyciężania wszelkich przeciwności losu, odwagi do realizacji marzeń oraz powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach. Szczęść Wam Boże! – dodała.

Życzenia górniczej braci złożył także europoseł Grzegorz Tobiszowski.

Swoje życzenia górnikom przekazał również poseł Marek Wesoły.

Z kolei radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Urszula Koszutska poza życzeniami, napisała także, że ma nadzieję, że wszelkie zmiany w branży górniczej, będą prowadzone z poszanowaniem praw ludzi pracy i szacunku do etosu pracy Górnika.

Tymczasem radny Rafał Wypior podkreślił trudy górniczej pracy.

Wasza praca jest bardzo trudna i niebezpieczna, towarzyszy jej niemal stale poczucie zagrożenia. Niech górnicze szczęście nigdy Was nie opuszcza, a Święta Barbara zawsze nad Wami czuwa. Szczęść Boże – napisał.

Życzenia górnikom złożył też radny Łukasz Wodarski

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Coffee Experiment z Rudy Śląskiej na tegorocznej Rawie Blues

Rudzianie zwycięzcami konkursu na Rawie Blues

CIS Stary Orzegów

Szlakiem historycznych zabytków po Orzegowie

Wystawę oglądać można do 12 grudnia

Wernisaż wystawy „Rudzka Jesień” w Muzeum Miejskim

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

harcerze

Trwają zapisy do gry miejskiej

176057560 3872277262828222 1099544092933367166 n

Karol Godula i Joanna Gryzik na nowej wystawie

Library 488690 1280 2

Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej...