Awaria oświetlenia w Goduli? Słupy i oprawy zostaną wymienione

Od kilkunastu dni mieszkańcy narzekają na nieświecące lampy w wielu rejonach naszego miasta. Radny Marek Szymański złożył interpelację w sprawie awarii oświetlenia w dzielnicy Godula. Miasto zapowiedziało naprawę.

Light bulb 3535435 1280


Do interpelacji radny załączył także relację jednego z mieszkańców, który tak opisał tę sytuację:

Latarnia na parkingu przy Damarze (ul. Przedszkolna 6) zaczęła migać, wydawać dziwne dźwięki aż w końcu zgasła. (….) Kolejne dwie, które stoją wzdłuż ulicy Fabrycznej przestały świecić, kiedy montowane były nowe lampy LED w ciągu ul. Joanny.

Urząd uspokaja, że awaria zostanie niebawem usunięta.

W odpowiedzi na złożoną przez Pana interpelację informuję, że od 19.10.2020 r. rozpocznie się wymiana betonowych słupów i sodowych opraw oświetleniowych na nowe wraz z energooszczędnymi oprawami typu LED – czytamy w odpowiedzi miasta na interpelację radnego.

Przedstawiciele magistratu podkreślają, że w pierwszej kolejności zostaną wymienione słupy i oprawy zlokalizowane przy ul. Fabrycznej i w sąsiedztwie ul. Przedszkolnej 6.

Przypomnijmy także, że w kwietniu, z uwagi na pandemię koronawirusa miasto zdecydowało się na wprowadzenie pewnych oszczędności.

Decyzja spowodowana jest bardzo trudną sytuacją finansową miasta oraz zmniejszonym ruchem z powodu epidemii koronawirusa. Po szczegółowych analizach postanowiliśmy nie iść wzorem Krakowa i nie wyłączać całego oświetlenia w mieście. Na tę chwilę wyłączymy co trzecią lampę oraz rezygnujemy z nocnego oświetlenia rudzkich kościołów. Ta decyzja powinna przynieść nam oszczędności w wysokości około 750 tysięcy złotych – wyjaśniał wówczas wiceprezydent Krzysztof Mejer

W związku z powyższym od 27 kwietnia po godzinie 23.00 w Rudzie Śląskiej wyłączane jest oświetlenie rudzkich kościołów oraz co trzecia lampa na ulicach.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Wirecka 1

Pierwsza część ul. Wyzwolenia wyremontowana

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.