August Jakubik zaprasza do wspólnego biegania

25. raz w naszym mieście odbędzie się Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny. W sobotę, od godziny 7. rano, ultramaratończycy z całej Polski, w tym dziesięcioro rudzian, zmierzą się na Stadionie Lekkoatletycznym w Nowym Bytomiu.

Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny tradycyjnie połączony zostanie z XIV Mistrzostwami Śląska w Biegu Dwunastogodzinnym.

- W tym roku Rudę Śląską będzie reprezentowało aż dziesięciu zawodników, w tym po raz pierwszy trzy panie, a wśród nich Anna Skupień - reprezentantka Polski w biegu 24-godzinnym – mówi August Jakubik, organizator biegu. - Zdecydowanym faworytem tegorocznego biegu będzie wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegu dwudziestoczterogodzinnym Jakub Śleziak, z którym będą rywalizować pozostali uczestnicy zawodów. Każdy dotychczasowy bieg to nowa historia i podobnie będzie w tym roku, dlatego zachęcamy do kibicowania uczestnikom tego jubileuszowego biegu.

Start biegu zaplanowano na godzinę 7. rano, zakończenie - na 19. Dekoracja uczestników odbędzie się około godziny 20.30.

- To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na bieżni tartanowej stadionu przy ulicy Czarnoleśnej. Ta lokalizacja stworzy doskonałą okazję do ustanowienia najlepszych wyników w Polsce na bieżni lekkoatletycznej o długości 400 m. Dla lepszego komfortu stawów i psychiki co trzy godziny nastąpi obowiązkowa zmiana kierunku biegu. Na bieżni zaznaczymy dystans maratonu, 50 km oraz 100 km – dodaje August Jakubik.

W sumie w zawodach wystartuje 100 zawodników. W ubiegłym roku wśród mężczyzn najdłuższy dystans pokonał Leszek Małyszek z Siemianowic Śląskich, który przebiegł 140,13 km, a wśród kobiet Agnieszka Struk z Będzina z wynikiem 110,97 km. Najlepszymi rudzianami byli Magdalena Żurek (104,32 km) oraz Krzysztof Koźlicki (110,75 km). Z kolei w ramach XIII Mistrzostw Śląska w biegu 12-godzinnym tytuł mistrza przypadł również Leszkowi Małyszkowi, a mistrzynią została Dorota Kubisz z Lublińca (93,82 km).

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon