Arkadiusz Loska, dziennikarz i rzecznik prasowy nie żyje. Miał 49 lat

Pracę w mediach rozpoczął w czerwcu 1999 roku. Doświadczenie zdobywał między innymi w TVN, TVN24, Nsport, TVS, Radio eM, Radio Plus, Radio Top. Na blisko cztery lata związał się też z Rudą Śląską. Był rzecznikiem prasowym rudzkiego szpitala.

archiwum prywatne
Arek Loska nie żyje. Miał 49 lat

Rudzianie poznali Arka, gdy został rzecznikiem prasowym Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Od marca 2016 do końca stycznia 2020 roku informował media o wydarzeniach związanych z naszą lecznicą.

- Miał mnóstwo pomysłów jako rzecznik. Bardzo pozytywnie kreował wizerunek szpitala. Nagle zaczęły się pojawiać u nas telewizje i inne media - mówi Krzysztof Mejer, który pracował z Arkiem w Uwadze TVN. - Przyjmowałem go do pracy w Uwadze, kilka miesięcy razem dojeżdżaliśmy do Krakowa, więc poznaliśmy się blisko. Zawsze był pozytywnie zakręcony, nie przejmował się przeciwnościami losu, pozytywnie patrzył w przyszłość. Ale też ciągle szukał swojego miejsca i nowych wyzwań.
- To dzięki jego pasji i pracowitości o tej placówce zrobiło się wielokrotnie głośno w mediach regionalnych i ogólnopolskich, mimo, że napotykał w tej pracy więcej kłód niż pomocy i zrozumienia dla jego pomysłów - wspomina Dariusz Brombosz z Radia ESKA w rozmowie z portalem wkatowicach.eu.

Od lutego 2020 roku tę samą funkcję pełnił w Starostwie Powiatowym w swoim rodzinnym Mikołowie.

- Gdy pojawił się w Starostwie Powiatowym Mikołowa znowu pokazał, na co go stać. Był dla dziennikarzy rzecznikiem z marzeń. Zawsze pod telefonem - nigdy nie marudził i nie narzekał. Zawsze gotowy do pomocy - dodaje Darek.

Jako dziennikarz, a później rzecznik - był zawsze pomocny i ludzki. Tak go zapamiętają ludzie z branży, bliscy, przyjaciele. Zmarł dwa dni temu, tuż po swoich 49. urodzinach. Osierocił dwóch synów. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon