Aquadrom jest w kiepskiej kondycji finansowej. Czy pomoże podwyższenie kapitału zakładowego spółki?

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni będą głosować nad projektem dotyczącym wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego spółki Aquadrom.

129479803 3493451834044102 4233920319343146671 n

Kapitał zakładowy miałby zostać podwyższony od 1 stycznia 2021 roku do 31 marca 2021 roku o wartość nieprzekraczającą kwoty 1.770.000,00 zł. Dlaczego zdecydowano się na ten krok?

Z wnioskiem o podwyższenie kapitału zakładowego wystąpił zarząd spółki. Jako uzasadnienie podano fakt panującej w kraju epidemii SARS-CoV-2, która doprowadziła do zamknięcia Aquadromu, co nastąpiło 12 marca tego roku. Obiekt był nieczynny aż do 11 czerwca, ale już 17 października został ponownie zamknięty. Kiedy zostanie ponownie otwarty? Tego nie wiadomo.

Powyższa sytuacja skutkowała całkowitym pozbawieniem Spółki przychodów. Spółka nie została ponadto zakwalifikowana do wsparcia finansowego w ramach tarczy antykryzysowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Obiekt w okresie zamknięcia, poza kosztami wynagrodzeń pracowniczych obniżonych w drodze porozumień z pracownikami oraz odroczonych składek ZUS generuje stałe koszty utrzymania związane z opłatami za media, koniecznością utrzymania stanu gotowości obiektu tj. należytej filtracji wody, utrzymania temperatury oraz innych niezbędnych dla utrzymania działalności usług – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Przyjęto, że możliwym rozwiązaniem mającym na celu próbę wyjścia z impasy jest podwyższenie kwoty kapitału. Jeśli radni przegłosuję tę uchwałę, kwota ta zostanie przeznaczona na finansowanie bieżącej działalności Spółki oraz spłatę miesięcznych rat odsetkowych kredytu w okresie pierwszego kwartału 2021 roku. Dodatkowo, przekazane środki finansowe pozwolą spółce na częściowe uregulowanie odroczonych zobowiązań, na pokrycie wynagrodzeń pracowników oraz utrzymanie płynności finansowej.

Należy dodać, że w spółce zatrudnionych jest około 60 pracowników w ramach umów o pracę, a Aquadrom współpracuje z ok. 100 osobami zatrudnionymi w ramach umów cywilno-prawnych.

fot. FB Grażyna Dziedzic

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, poinformowała o swojej chorobie

Prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic cierpi na nowotwór

Górna stawka opłaty za posiadanie psa na 2022 r. w innych gminach wynosi aż 132 zł

Będą wyższe opłaty za posiadanie psa. Tak zadecydowali radni

Harmonogram odpadów w Rudzie Śląskiej

Harmonogram odbioru odpadów w Rudzie Śląskiej

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie