Aplikacja nie tylko dla młodych piłkarzy. Stworzona w Rudzie Śląskiej 4Goal.app ma łączyć ludzi związanych z piłką

Aplikacja 4Goal to platforma dla wszystkich, którzy związani są z piłką nożną - młodych graczy, ich rodziców oraz profesjonalistów, którzy poprzez nią będą również mogli wyszukiwać utalentowaną młodzież. Jest już dostępna w Google Play i Appstore.

4goal

Wystarczy pobrać, zainstalować, założyć konto i... na własnym profilu opisać swoje dokonania i chwalić się 30-sekundowymi filmikami, na przykład z treningów.

- Dzięki temu każdy młody piłkarz będzie mógł obserwować umiejętności innych dzieci w Polsce, zyskiwać świadomość, jakie elementy musi "nadgonić", co trzeba umieć, aby być najlepszym. Po prostu pokaż jak grasz, trenujesz, dryblujesz, bawisz się z piłką - to co kochasz najbardziej. A potem zbieraj obserwujących i sam obserwuj innych, komentuj, lajkuj, udostępniaj - mówi Marcin Szymała z Rudy Śląskiej, pomysłodawca aplikacji.

Ale aplikacja 4Goal jest nie tylko dla młodych fanów piłki. Dzięki niej rodzice, szkółki piłkarskie czy trenerzy znajdą dostęp do psychologów sportowych, trenerów personalnych czy dietetyków.

- Każdy użytkownik może uczyć się i rozwijać pod okiem psychologów. Dowiedzieć się czym jest motywacja, jak utrzymać ją na najwyższym poziomie, jak być stale zdeterminowanym, jak radzić sobie z porażkami, jak osiągnąć mentalność zwycięzcy sportowców na najwyższym światowym poziomie. Ponadto rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak pracować ze swoim dzieckiem, jak pozytywnie wspierać jego rozwój, jak radzić sobie z własnymi emocjami podczas treningu i zawodów dziecka, jak nie ograniczyć rozwoju dziecka własnymi wygórowanymi oczekiwaniami - podkreśla Marcin Szymała.

Aplikacja 4Goal to też porady dla sportowej młodzieży.

Aplikacja zawiera też porady z zakresu pracy nad każdym mięśniem, rozciąganiem, pracą w pełnym zakresie ruchomości, jak pracować nad przyśpieszeniem, jak budować maksymalną wydolność organizmu, jak przygotować organizm do pracy na najwyższym poziomie, jak regenerować się po po treningu, itp. Nie zabraknie też porad dotyczących diety czy nawet wpływu cukru w słodkich napojach na sportowe wyniki.

- Celem tej aplikacji jest zbudowanie świadomości każdego dziecka, jak wygląda trening profesjonalnego sportowca oraz z czym wiąże się droga na szczyt piłkarskich osiągnięć. Konta w aplikacji mogą zakładać młodzi piłkarze, rodzice - żeby także mogli się szkolić i mieć dostęp do tego, co dzieci robią oraz profesjonaliści - trenerzy personalni, dietetycy, psycholodzy sportowi, szkółki piłkarskie, kluby czy scouci - mówi autor aplikacji. - W tym roku zakładamy rozwój na rynku polskim, a od przyszłego chcemy skalować aplikację na Europę.

Co skłoniło Marcina Szymałę do stworzenia tej apki?

- Najpierw chciałem zostać piłkarzem, później sędzią, jak mój tata, a następnie trenerem piłki nożnej. Ale potem były studia, praca... Marzenia jednak pozostały. A że spędziłem tysiące godzin w życiu na rozwoju osobistym, szkoleniach i kursach - to 2 lata temu postanowiłem działać - mówi Marcin.

Aplikacja 4Goal już ruszyła, można się logować i... działać! Obecnie Appstore jeszcze wprowadza poprawki, więc na Iphony można się logować przez Testfilgt lub za kilka dni - normalnie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon