"Anioły Wolontariatu” - gala już dziś

40 osób, firm i organizacji wspierających mieszkańców Rudy Śląskiej zostanie dziś uhonorowanych statuetkami "Aniołów Wolontariatu". Uroczysta gala dziś, 20 grudnia, o godzinie 17.00 w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu.

UM Ruda Śląska
Anioły Wolontariatu trafią do 40. zasłużonych

40 nagrodzonych i 34 wyróżnienia dla osób, firm i instytucji szczególnie zaangażowanych w niesienie pomocy mieszkańcom Rudy Śląskiej - czyli doroczna gala wręczenia "Aniołów Wolontariatu".

- Wolontariusze pracują bezinteresownie, z potrzeby własnego serca i nie otrzymują za to żadnej zapłaty. Dlatego myślę, że trzeba podziękować im za aktywność, zaangażowanie i dobro, którym obdarzają innych – mówi Anna Szymańska, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”. – Chcemy, aby właśnie w tym dniu ci wspaniali wolontariusze zostali docenieni i zobaczyli, jak ważni są dla mieszkańców naszego miasta.

Anioły Wolontariatu przyznawane są co roku, zawsze w okolicy Światowego Dnia Wolontariatu, który przypada 5 grudnia.

– Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu z naszym stowarzyszeniem – mówi Anna Szymańska. - Przy okazji warto dodać, że można wyróżnić trzy grupy wolontariatu: jednorazowy, krótkoterminowy oraz długoterminowy. To oznacza, że jeśli konkretna osoba pomaga przy organizacji chociaż jednej akcji jest już wolontariuszem.

W Rudzie Śląskiej gala „Anioły Wolontariatu” została zorganizowana po raz pierwszy w 2009 roku przez Stowarzyszenie Wspierania Ekonomii Etycznej „ProEthica”. Statuetki powędrowały wtedy do rąk 11 wolontariuszy oraz 7 organizacji i firm bezinteresownie wspierających różne działania. Od 2011 roku inicjatywę realizuje Stowarzyszenie „Przystanek”. W czasie 10 lat nagrodą uhonorowano ponad 300 osób i firm. W roku 2021 nagrody otrzymało w sumie 39 osób, firm i organizacji, a także przyznano 16 wyróżnień.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon