Anioły Wolontariatu 2021. Nagrody dla najbardziej zaangażowanych w pomaganie

Już w najbliższy piątek, 19 listopada, w rudzkim ODK Matecznik - najbardziej zaangażowani w pomaganie odbiorą Anioły Wolontariatu. Anioły przyznawane są co roku osobom, które bez wynagrodzenia angażowały się w pracę na rzecz innych.

UM Ruda Śląska
Anioły wolontariatu

Nieprzerwanie od 2009 roku, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek” nominuje i nagradza rudzian, którzy angażują się we wszelakie akcje pomocowe - na rzecz mieszkańców, organizacji pozarządowych i rozmaitych instytucji społecznych. Pośród znanych postaci, są też często osoby, na co dzień pozostające w cieniu.

- Generalnie nie chodzi nam o nagradzanie znanych, tylko właśnie tych anonimowych osób, które działają poza światłami jupiterów. Dlatego kierujemy prośby do organizacji pozarządowych, by wyznaczały te osoby, które działają, ale nie szukają poklasku - mówi Oliwia Jurdziak ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”.

W tym roku Anioły Wolontariatu przyznane będą 17 osobom i organizacjom. Będzie też nowa kategoria - Anioł Wolontariatu na trudne czasy - dla osób i organizacji, które wyróżniły się swoją działalnością wolontarystyczną na rzecz mieszkańców Rudy Śląskiej podczas pandemii Covid-19. W tej kategorii nagrodzonych będą 22 osoby i organizacje, a dodatkowo - wyróżnienia za pomoc niesioną rudzianom w okresie pandemii - trafią do 16 osób i organizacji.

Uroczysta gala Aniołów Wolontariatu - 19 listopada o godzinie 17.00 w ODK Matecznik w Rudzie Śląskiej, przy ulicy Norwida 26b.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Anioły Wolontariatu trafią do 40. zasłużonych

"Anioły Wolontariatu” - gala już dziś

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

budżet obywatelski Ruda Śląska

13 zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego