Anioły Wolontariatu 2021. Nagrody dla najbardziej zaangażowanych w pomaganie

Już w najbliższy piątek, 19 listopada, w rudzkim ODK Matecznik - najbardziej zaangażowani w pomaganie odbiorą Anioły Wolontariatu. Anioły przyznawane są co roku osobom, które bez wynagrodzenia angażowały się w pracę na rzecz innych.

UM Ruda Śląska
Anioły wolontariatu

Nieprzerwanie od 2009 roku, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek” nominuje i nagradza rudzian, którzy angażują się we wszelakie akcje pomocowe - na rzecz mieszkańców, organizacji pozarządowych i rozmaitych instytucji społecznych. Pośród znanych postaci, są też często osoby, na co dzień pozostające w cieniu.

- Generalnie nie chodzi nam o nagradzanie znanych, tylko właśnie tych anonimowych osób, które działają poza światłami jupiterów. Dlatego kierujemy prośby do organizacji pozarządowych, by wyznaczały te osoby, które działają, ale nie szukają poklasku - mówi Oliwia Jurdziak ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”.

W tym roku Anioły Wolontariatu przyznane będą 17 osobom i organizacjom. Będzie też nowa kategoria - Anioł Wolontariatu na trudne czasy - dla osób i organizacji, które wyróżniły się swoją działalnością wolontarystyczną na rzecz mieszkańców Rudy Śląskiej podczas pandemii Covid-19. W tej kategorii nagrodzonych będą 22 osoby i organizacje, a dodatkowo - wyróżnienia za pomoc niesioną rudzianom w okresie pandemii - trafią do 16 osób i organizacji.

Uroczysta gala Aniołów Wolontariatu - 19 listopada o godzinie 17.00 w ODK Matecznik w Rudzie Śląskiej, przy ulicy Norwida 26b.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon