Alexander Romanov kolejnym rywalem Marcina Tybury na UFC 278!

Podczas swojej najbliższej walki Marcin Tybura stanie prawdopodobnie przed największym wyzwaniem w swojej całej karierze, ponieważ przyjdzie mu się zmierzyć z niepokonanym do tej pory zawodnikiem z Mołdawii, czyli Alexanderem Romanovem. Czy Polak ma jakieś szanse na zwycięstwo?

Alexander romanov marcin tybura ufc zaklady bukmacherskie superbet

Marcin Tybura

Pochodzący z Uniejowa zawodnik ma już 29 stoczonych walk w całej swojej karierze. Polak w ostatnim czasie znajdował się w znakomitej dyspozycji, czego efektem było 5 kolejnych zwycięstw, jednak został zweryfikowany 30 października na tej samej gali, co Jan Błachowicz. Przegrana z Alexandarem Volkovem po decyzji sędziów nie zburzyła jego pozycji, dlatego też został desygnowany do starcia z niepokonanym do tej pory Romanovem. Z pewnością będzie to jedno z największych wyzwań w całej jego karierze. Jeśli udałoby mu się zwyciężyć, to zaliczyłby ogromny awans w rankingach.

W jaki sposób walczy Marcin Tybura? Można powiedzieć, że Polak jest ukształtowanym zawodnikiem, który jest w stanie zaskoczyć swojego rywala w każdej płaszczyźnie. O tym, że ma mocną stójkę, najlepiej świadczy fakt, że najwięcej swoich wygranych zaliczył przez nokaut. Nie można jednak również zapominać, że 27% swoich zwycięstw zanotował przez poddanie, więc partner również nie jest mu obcy, a dodatkowo żaden rywal nie był w stanie pokonać go przez poddanie. Pozostałe 32% walk wygrywał po decyzji sędziów. Jeśli chodzi o bilans jego porażek, to najczęściej przegrywał przez KO/TKO, co pokazuje, że walki z udziałem Tybury z reguły mają spektakularne zakończenie.

4 z poprzednich 6 rywalizacji z udziałem tego zawodnika zakończyły się decyzją sędziów. W 3 przypadkach były one na korzyść Polaka, jednak w ostatniej walce było odwrotnie. Marcin Tybura z pewnością znajduje się obecnie w lepszej formie, niż miało to miejsce na przełomie 2017 i 2019 roku. Popularny Tybur zanotował wtedy aż 4 porażki w 5 starciach, dlatego po czasie musiał odbudować swoją pozycję.

Statystyki UFC

Alexander Romanov

Ogólnie rzecz biorąc, to Alexander Romanov jest jednym z nowszych zawodników UFC. Ciężko porównywać jego doświadczenie w tej federacji z Marcinem Tyburą, ponieważ do tej pory stoczył tylko pięć pojedynków. Warto jednak podkreślić, że każdy z nich zakończył się jego zwycięstwem. Ogólnie zawodnik z Mołdawii w całej swojej karierze nie zanotował nawet jednej porażki. 16 wygranych z rzędu z pewnością musi robić wrażenie, ale również dodaje motywacji Polakowi, który będzie miał szansę przerwać tę znakomitą passę.

Romanov najczęściej w swojej karierze wygrywał poprzez poddanie. Zakończenie w ten sposób rywalizacji z Marcinem Tyburą może być dla niego wyzwaniem, ponieważ do tej pory Polak ani razu nie przegrał po poddaniu. Spodziewam się jednak, że obaj zawodnicy będą szukali swojej szansy na zwycięstwo właśnie w tym aspekcie. Jeśli szukać gdzieś elementów, w których Tybura jest w stanie zaskoczyć przeciwnika, to bez wątpienia jest to stójka. Polak nie może jednak narazić się na kontrę, ponieważ jak sam pamięta, jego szczęka nie jest tak odporna na ciosy i 4-krotnie dał się ustrzelić.

Romanow od początku swojej kariery w UFC zrobił wrażenie na kibicach. 5 wygranych z rzędu, a dodatkowo każde z nich przed czasem zbudowało jego pozycję. Łącznie tylko jeden z przeciwników był w stanie dotrwać z nim, chociażby do 3 rundy.

Eksperci, a także dziennikarze nie mają wątpliwości, że to właśnie zawodnik z Mołdawii będzie zdecydowanym faworytem podczas rywalizacji z Marcinem Tyburą

Karta walk

Starcie z udziałem Polaka będzie najważniejsze dla kibiców z naszego kraju, jednak na karcie walk znajdują się inne znakomite rywalizacje. Uwagę przykuwa przede wszystkim walka o pas mistrzowski pomiędzy Kamaru Usmanem a Leonem Edwardsem. UFC zakłady bukmacherskie minimalnie faworyzują aktualnego mistrza, jednak trzeba przyznać, że spodziewają się wyrównanej rywalizacji.

Jak zawsze ciekawie powinno być również w walce z udziałem Jose Aldo. Brazylijczyk to bardzo doświadczony zawodnik, który stoczył aż 38 zawodowych walk, a teraz zmierzy się z Merabem Dvalishvilim.

Najciekawsze Walki UFC278

Romanov vs Tybura – co typować w zakładach bukmacherskich?

Najprostszą, ale jednocześnie niepatriotyczną odpowiedzią na to pytanie byłoby stwierdzenie, że typować można wygraną Romanova. Analitycy ufc zakładów bukmacherskich nie mają wątpliwości, że jest on zdecydowanym faworytem tego starcia i każdy inny scenariusz byłby tutaj sporą niespodzianką. Polak ma jednak odpowiednie doświadczenie, aby poszukać swoich atutów. Obaj zawodnicy potrafią wygrywać w różny sposób, co tylko dodaje smaczku tej rywalizacji.

Moim zdaniem Romanov ma przed sobą jeden z najtrudniejszych pojedynków w całej karierze. Marcin Tybura jest nieobliczalnym zawodnikiem, co pokazują chociażby jego ostatnie walki. Polak zaliczył 5 wygranych w 6 poprzednich rywalizacjach, a przegrana z Volkovem po decyzji sędziów nie jest powodem do wstydu. Obaj zawodnicy zapewnili kibicom dobre widowisko i fani liczą na powtórkę”.

Ofertę na najbliższą walkę z udziałem Marcina Tybury znajdziesz na stronie legalnego bukmachera Superbet, ale więcej zdarzeń będzie dostępnych bliżej tego wydarzenia, które odbędzie się w sierpniu!

Kolejny sukces rudzkiego nestora w sportach walki! Sprawdź podsumowanie Światowego Festiwalu Weteranów i Mistrzostw Świata Weteranów w Zapasach z udziałem Jerzego Sekury.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.
Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon