Aleksandra Poloczek z Rudy Śląskiej postanowiła zostać posłem. Startuje z Polski 2050 Szymona Hołowni i PSL

Obecna dyrektor MOSiR-u i działaczka społeczna, Aleksandra Poloczek, postanowiła wystartować w nadchodzących wyborach parlamentarnych z list Polski 2050 Szymona Hołowni i PSL, czyli "Trzeciej drogi". Pytamy ją - dlaczego?

Poza prowadzeniem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Aleksandra Poloczek znana jest w Rudzie Śląskiej jako inicjatorka niezliczonych akcji pomocowych i charytatywnych. Skąd chęć "pójścia w posły"?

- Po prostu naszła mnie chęć działania w strukturach ludzi, którzy chcą robić coś dobrego dla tego kraju. Polska 2050 niesie w swojej nazwie nadzieję. Patrzymy nie tylko na "tu i teraz", ale przede wszystkim w przyszłość. By nasze dzieci w 2050 roku żyły w Polsce, którą kochają, w kraju ich marzeń - mówi nam Ola Poloczek. - Chciałabym wtedy jeszcze żyć i być dumną z tworzenia Polski, która będzie nas cieszyć.

Polska 2050 Szymona Hołowni rusza w kampanię z komitetami wyborczymi pod nazwą "Trzecia droga", czyli ramię w ramię między innymi z PSL.

- To alternatywa do sytuacji istniejącej, to kierunek dla tych, którzy chcą Polski, w której się łączy, a nie dzieli, Polski w której się tworzy, a nie niszczy, Polski gospodarnej, a nie marnotrawiącej, to również kierunek dla tych, którzy mają dość odwiecznej walki dwóch dużych partii. Nazwa Komitetu "Trzecia droga" kieruje do założeń Polski 2050 Szymona Hołowni i ściśle się nimi łączy - dodaje Poloczek.

Aleksandra Poloczek jeszcze nie posiada informacji, na którym miejscu na listach się znajdzie. Niewykluczone jednak, że dość wysoko.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon