Aktorzy, kamery, światło - Aquadrom zmienił się w plan filmowy

W minionym tygodniu rudzki Aquadrom stał się planem filmowym. Halę basenową wypełniła ekipa zdjęciowa i sprzęt filmowy. Powstawał zwiastun najnowszego spektaklu w reżyserii Marcina Wierzchowskiego.

Tego jeszcze w rudzkim Aquadromie nie grali - zamiast gości - w basenie moczyli się aktorzy Teatru Śląskiego.

- Byliśmy w miejscu, w którym jeszcze nie kręciliśmy nigdy! W wodzie, pod wodą, przez wodę! Już nie możemy doczekać się, kiedy zaprezentujemy Wam efekt końcowy! Tymczasem serdecznie dziękujemy Aquadrom w Rudzie Śląskiej, za udostępnienie przestrzeni basenowej! To była świetna przygoda! - mówią członkowie filmowej ekipy.

Kręcony w scenografii naszego basenu zwiastun zapowiadać będzie premierową sztukę "Zanurzenie" w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. O czym będzie spektakl?

- Witajcie w Podwodnym Świecie! Zapomnijcie o zasadach, które obowiązują na powierzchni – tutaj rządzą szczerość, przyjaźń i troska. W miejscu takim, jak to, nieakceptowane są tajemnice, nienawiść, oszustwa czy wzajemna niechęć. A przynajmniej tak mogłoby się wydawać… Kiedy u mieszkającej w Katowicach rodziny Kamockich pojawia się niespodziewany gość, dawne sekrety zaczynają wypływać na powierzchnię. Ile ten człowiek wie o wydarzeniu sprzed lat, o którym wszyscy woleliby zapomnieć? I czy rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje? W jaki sposób dawna trauma odbija się na dzisiejszym życiu? Czasem żeby poznać prawdę trzeba zejść dużo głębiej niż mogło się wydawać - zapowiada premierę Teatr Śląski.

W sztuce zagrają Violetta Smolińska, Grzegorz Przybył, Agnieszka Radzikowska, Dawid Kobiela, Karina Grabowska, Michael Rubenfeld, Kateryna Vasiukova, Nina Zakharova i Maksymilian Riedel.

Zanurzenie wynurzy się na scenie w najbliższy piątek, 24 lutego, oczywiście na deskach "Wyspiańskiego".

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon