Akcja "Poszukiwany". Wpadło 13 unikających odsiadki

Rudzka policja przeprowadziła akcję "Poszukiwany". Dzięki zasadzkom i rozpoznaniu - kryminalni, policjanci z komisariatów i komendy - w ciągu dwóch dni capnęli trzynaście osób unikających odbycia kary pozbawienia wolności.

IMG 20221014 182620

Wbrew pozorom nie byli to groźni przestępcy poszukiwani listami gończymi, ale ci którzy mimo wyroków sądowych nie stawili się w zakładach karnych celem odbycia kary.

Warto wiedzieć, że w wielu przypadkach były to kary kilku dni aresztu za na przykład unikanie zapłacenia mandatu. Sądy bowiem zamieniają takim - unikającym płacenia zobowiązań - kary finansowe na odsiadkę. O czym informują w listach. Których zainteresowani, a właściwie nie zainteresowani - nie odbierają. I potem jest zaskoczenie.

- Jeden z poszukiwanych miał do zapłacenia grzywnę w wysokości 16 tysięcy złotych. Jako, że unikał zapłacenia - sąd zamienił mu ją na 140 dni aresztu - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji

Kiedy policjanci odwiedzili rudzianina w domu, nagle, dzięki pomocy rodziny, udało się zorganizować 16 tysięcy i uniknąć odsiadki.

Polecamy więc płacić mandaty i nie mieć przykrej niespodzianki oraz obciachu przed sąsiadami. A przynajmniej odbierać listy z sądu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

NURD to nie tylko bat na kierowców

Dziś akcja NURD - więcej policji w okolicach przejść

21-latek uciekał przed policją nie bez powodu

Uciekał przed policją i taranował radiowozy

Dziś od świtu do zmierzchu trwa akcja "Motocykl"

Dziś akcja "Motocykl". Ostrożnie!

Rekordzista miał blisko 2,6 promila

Pięciu zatrzymanych z promilami

Policja1

Pijany groził nożem i gazem swojej byłej partnerce

Skradzione w Niemczech bmw czeka na właściciela

Złapali złodzieja, auto odzyskane

Film nadesłany na kontakt24 stacji TVN24

Zobaczcie, co wyrabiała na drodze pijana kobieta w Rudzie!