Akcja "poduszka dla ukraińskiego maluszka" zyskuje na popularności. Mieszkanki Rudy pomagają ukraińskim dzieciom

Mieszkanki Rudy Śląskiej na własną rękę postanowiły pomóc najmłodszym ofiarom wojny i zaczęły szyć poszewki na poduszki. Akcja staje się coraz bardziej popularna w mieście. Dołączają do niej wszystkie kobiety, które posiadają w domu maszyny do szycia. W jaki inny sposób można pomóc ukraińskim dzieciom?

Mieszkanki Rudy Śląskiej zjednoczyły siły i postanowiły rozpowszechnić akcję "poduszka dla maluszka". Dzięki niej działaczki szyją poszewki na poduszki oraz kołdry dla ukraińskich dzieci.

- Potrzebne są osoby szyjące, które mają maszynę do szycia lub te, które mogą podarować nam materiał do ich wykonania - tłumaczy Sandra Dusza, jedna z organizatorek akcji.

Jak wygląda przebieg akcji?

Kobiety z dostępnych materiałów szyją poszewki na kołdry i poduszki rozmiar 40 cm x 40 cm. W większości przypadków surowiec jest z własnej dyspozycji, jednak ze względu na skalę akcji, zaczyna go brakować. Dlatego wszystkie osoby, które posiadają w domu niepotrzebny materiał mogą przynosić go organizatorkom.

Obecnie w akcji bierze udział około 60 osób, ale liczba ta cały czas się zwiększa - co chwilę zgłaszają się nowe wolontariuszki.

- Poduszki będą trafiały tam gdzie w danym momencie są potrzebne. Wyszukujemy takie instytucje, osoby, które przygarnęły ukraińskie dzieci pod swój dach, a potrzebują takiego wsparcia - dodaje organizatorka.

Sandra Dusza uczestniczy w kilku grupach, gdzie rodziny lub instytucja zgłaszają potrzebę przyjęcia poduszek i kołder. Organizatorka prosi zarówno o przynoszenie poduszek (40 cm x 40 cm oraz 70 cm x 80 cm), jak i materiałów do szycia.

W przypadku pytań należy kontaktować się z organizatorką - Sandrą Duszą, pod numerem telefonu 665-591-843.

poduszka-dla-maluszka


Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Wizualizacja parku handlowego i teren, gdzie powstanie

Nowy park handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Syrena gliwice

20 maja trening systemu alarmowania

FB IMG 1620121606811

Otwarcie powszechnych punktów szczepień