Policjanci na ulicach Rudy Śląskiej. Sprawdzają, jak piesi przechodzą przez ulicę

Policjanci z rudzkiej drogówki apelują o rozwagę oraz zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych czy przejazdy rowerowe.

49 615578 g

Cały wtorek (27 kwietnia 2021) mundurowi będą prowadzić działania „Bezpieczny Pieszy”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg, a rejonem działań objęto miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych.

Policjanci z Rudy Śląskiej apelują do pieszych i kierowców o rozwagę i ostrożność

Wiosna to pora roku, w której aura bywa zmienna. Opady deszczu nie należą do rzadkości i potrafią przeplatać się w ciągu dnia na zmianę ze słoneczną aurą. Przez to warunki na drodze są bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Mokra jezdnia wpływa na wydłużenie drogi hamowania pojazdu, dlatego jedyną słuszną wskazówką jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

- Do niebezpiecznych zdarzeń nie musi dochodzić, wystarczy, aby kierowcy pamiętali o zachowaniu szczególnej ostrożności. Dlatego tak ważne jest zachowanie przez kierowców tej zasady, bowiem piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych - tłumaczą policjanci z rudzkiej komendy

Śliska nawierzchnia to tylko jeden z czynników, który znacząco przekłada się na stan bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

- Szczególny apel kierujemy również do pieszych, bowiem bardzo duży wpływ na swoje bezpieczeństwo mają oni sami. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni pamiętać, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Piesi powinni obserwować pojazdy, jeszcze przed przejściem przez jezdnię, jak również powstrzymać się od korzystania z telefonów w czasie przechodzenia po pasach - dodają policjanci

fot.policja.gov

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Quad 3784728 960 720

Po lesie nie wolno jeździć quadem!

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

gpoświecenie grobów powstańców

Poświęcono 8 grobów powstańców śląskich

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki

Computer 5777377 960 720

Przestrzega dzieci przed hejtem i cyberprzemocą