Akcja "Bądź widoczny na drodze" w naszym wydaniu!

W trosce o bezpieczeństwo pieszych i spokój kierowców - wkrótce przeprowadzimy akcję rozdawania opasek odblaskowych dla mieszkańców Rudy Śląskiej. Szukamy chętnych do pomocy!

Jacek Skorek
Opaski odblaskowe to bezpieczeństwo - pieszych i kierowców!

O tym, że już wczesnym popołudniem i oczywiście rano - piesi są mało widoczni - nie trzeba nikogo przekonywać. Kierowców szczególnie. Redakcja Rudzianin.pl postanowiła więc dorzucić małą cegiełkę do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Zamówiliśmy opaski odblaskowe - wielka tu też pomoc rudzkiej firmy Adeko, która wsparła nas finansowo w realizacji pomysłu - i wkrótce ruszymy na ulice.

Akcję chcielibyśmy połączyć z jedną z policyjnych działań prewencyjnych z cyklu "Bezpieczny pieszy", "NURD" czy pod innym kryptonimem operacyjnym, ale może się zdarzyć, że nie zgramy terminów. Pozostanie więc działać samodzielnie.

Poszukujemy wolontariuszy do wspólnych działań "rozdawniczych". W pierwszym rzucie mamy ponad 500 opasek - akcję można tym samym zrealizować w kilku punktach. Jeśli pomysł się przyjmie - przygotujemy następny rzut. Chętnych do pomocy proszę o kontakt mailowy - j.skorek@rudzianin.pl.

Wstępnie planuję przeprowadzić "Operację opaska" najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia (13-15 stycznia) w godzinach popołudniowych - po zmroku, w okolicach przejść dla pieszych. Gdzie? Czekam na sugestie i propozycje!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon