Abp Wiktor Skworc złożył rezygnację. Prosi o przebaczenie

"To najtrudniejsze chwile w moim życiu" - napisał w oświadczeniu abp Wiktor Skworc. Zwrócił się do skrzywdzonych ze szczerą i pokorną prośbą o przebaczenie. Pochodzący z Bielszowic metropolita katowicki zrezygnował z członkostwa w Radzie Stałej Konferencji Episkopatu Polski i z funkcji przewodniczącego komisji do spraw duszpasterstwa KEP.

Abp wiktor skworc

Dziś abp Wiktor Skworc wydał oświadczenie o swojej rezygnacji. Stało się to po zakończeniu dochodzenia Watykanu dotyczącego dokonanych przez arcybiskupa "zaniedbań w sprawach wykorzystania seksualnego popełnionego wobec osób małoletnich przez dwóch kapłanów". Jak się okazało - arcybiskup próbował „kryć” kapłanów, którzy molestowali dzieci.
Jak czytamy w komunikacie archidiecezji - „w następstwie zgłoszenia dokonanego przez abp. Wiktora Skworca – przeprowadzono postępowanie w celu zbadania sygnalizowanych zaniedbań dokonanych przez niego, jako biskupa tarnowskiego, w sprawach wykorzystania seksualnego popełnionego wobec osób małoletnich przez dwóch kapłanów tej diecezji.”

Arcybiskup zobowiązał się wesprzeć finansowo, z prywatnych środków, wydatki diecezji tarnowskiej związane ze sprawami wykorzystania seksualnego oraz poprosił o wyznaczenie Arcybiskupa Koadiutora.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic