8 klubów sportowych z naszego miasta z dofinansowaniem!

Programy Klub i Grant, czyli dofinansowania środowisk sportowych z budżetu województwa śląskiego - rozstrzygnięte. Spośród 158 podmiotówm, które zakwalifikowały się do tego wsparcia - aż osiem jest z Rudy Śląskiej.

Na wsparcie klubów, stowarzyszeń i organizacji sportowych zarząd województwa przeznaczył ponad 2,2 miliona złotych.

- Tym razem aż 158 podmiotów reprezentujących wszystkie możliwe dyscypliny sportowe w regionie otrzymało wsparcie województwa w ramach Programów Klub i Grant. Dziękuję jednocześnie radnym Sejmiku za wsparcie tej inicjatywy. Ważnej o tyle, że te wielkie sukcesy z udziałem sportowców muszą być poprzedzone pracą u podstaw, wychowaniem w duchu rywalizacji fair-play. To zadanie spoczywa na klubach szkolących młodzież. Jednak, by to szkolenie było pełne i efektywne, konieczne są środki, czy to na zakup sprzętu, czy organizację obozów przygotowawczych. Same składki nie wystarczą. Stąd pomysł uruchomienia programów, dzięki którym możemy klubom pomóc – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

W Programie Klub do podziału były 2 miliony, z kolei w Programie Grant - 207 tysięcy złotych. Pośród wyróżnionych wojewódzkim wsparciem znalazło się osiem rudzkich klubów:

  • GKS Urania Ruda Śląska
  • Katolicki Parafialny Klub Sportowy Halemba
  • Miejski Klub Sportowy Pogoń Ruda Śląska
  • Zapaśniczy Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska
  • Gwiazda Ruda Śląska
  • Klub Sportowy Pogoń Ruda Śląska
  • Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Grunwald Ruda Śląska
  • Stowarzyszenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego Ruda Śląska
- Wsparcie udzielane przez województwo obejmuje aż 50 różnych dyscyplin sportowych. Chcemy rozwijać tę inicjatywę. Hart sportowego ducha to ogromna wartość. Tak rodzą się wielkie osiągnięcia – dodała Izabela Domogała, członek zarządu województwa.

35 podmiotów otrzymało symboliczne czeki w ramach programu Grant. Program Klub objął 123 jednostki. Z roku na rok kwota wsparcia śląskich klubów rośnie. Początkowo było to 800 tysięcy złotych, w drugiej edycji już milion, obecnie ponad 2,2 miliona.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon