500 plus w Rudzie Śląskiej: rusza nabór wniosków

W ubiegłym roku programem „Rodzina 500+” w Rudzie Śląskiej objętych było 24 524 dzieci. Przypominamy, że w tym roku ponownie należy złożyć wnioski, aby otrzymać świadczenie.

Family 457235 1280

Kiedy złożyć wniosek 500 plus?

1 lutego ruszy elektroniczny nabór wniosków w ramach programu „Rodzina 500+". Można to zrobić za pośrednictwem:

  • portalu Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • przez portal PUE ZUS.

Jeżeli ktoś woli złożyć formularz w wersji papierowej, to będzie to mógł zrobić od 1 kwietnia osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej lub za pośrednictwem poczty. Zmiany terminów składania dokumentów wynikają z ustalenia nowego okresu rozliczeniowego programu.

Złożenie nowego wniosku jest konieczne, aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego od 1 czerwca 2021 roku. Jak przypominają rudzcy urzędnicy, jeśli wniosek zostanie złożony w terminie do 30 kwietnia 2021 r., to ustalenie prawa do świadczenia oraz jego wypłata za czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2021 r. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, ustalenie prawa oraz wypłata środków nastąpi w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Prawo do świadczenia wychowawczego ustalane będzie na okres od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Warunkiem jego uzyskania będzie złożenie wniosku. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Programie „Rodzina 500+” od 1 lipca 2019 roku, świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Lady D 1 2

Rudzka "Lady D" - Małgorzata Kubela

alkohol

Koniec z nocną sprzedażą alkoholu!

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

kleszcz

Trwa sezon na kleszcze

Pracownia3

Zielone Pracownie w dwóch szkołach