4-letnia Ania została prezydentem Rudy Śląskiej. Na jeden dzień. Dziewczynka wygrała konkurs na najlepsze bajowe przebranie

W poniedziałek, 6 czerwca, gabinet i fotel prezydenta Rudy Śląskiej zajęła 4-letnia Ania. To nagroda za najlepsze bajkowe przebranie podczas sobotniego festynu.

Facebook/ Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej
Krzysztof Mejer i 4-letnia Ania

Przypomnijmy, że właśnie na sobotę, 4 czerwca, zaplanowano miejskie obchody Dnia Dziecka. W Nowym Bytomiu zapanowano między innymi kolorową, dziecięcą defiladę, a ogród Miejskiego Centrum Kultury zmienił na ten dzień nazwę – na Bajkowy. Zorganizowano również konkurs strojów – dzieci mogły przyjść poprzebierane w bajkowe stroje. Jurorzy, którzy oceniali pomysłowość, samodzielne wykonanie i atrakcyjność strojów wybrali zwyciężczynię – 4-letnią Anię, która była przebrana za syrenkę. Jedną z nagród za zwycięstwo w konkursie była możliwość wcielenia się w rolę prezydenta miasta!

– Pieczątki przybite i podpisy złożone (...). Dzień pracy rozpoczęliśmy od zwołania posiedzenia zarządu, podczas którego omówiliśmy stan placów zabaw w naszym mieście oraz atrakcje dla dzieci. Okazało się, że Ania najbardziej lubi bawić się na zrewitalizowanym terenie po orzegowskiej koksowni oraz na Burlochu. Lubi też biegać, dlatego nie byłbym sobą, gdybym nie zaprosił jej na najbliższy Bieg Wiewiórki – relacjonował w mediach społecznościowych Krzysztof Mejer, wiceprezydent miasta.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon