4-latek mógł się utopić. Tatuś miał 2 promile

O włos od tragedii. Nad zalewem Nakło-Chechło wypoczywała rodzina z Rudy Śląskiej. 4-letni chłopiec, jego 8-letni brat i rok starsza siostra. Plus ojciec. Tylko że ten, zamiast zwracać uwagę na dzieci, większą poświęcił pobliskiemu barowi. W pewnym momencie najmłodszy wszedł do zalewu w głębokiej "strefie niebezpiecznej", zachłysnął się wodą i podtopił. Na szczęście w porę zareagowali ratownicy WOPR.

Patrol chechlo

Wodniacy wyciągnęli chłopca z wody i udzielili pomocy. Akcję zauważyli policjanci patrolujący rejon zalewu. Wezwali pogotowie, chłopiec pojechał na obserwację do szpitala, a mundurowi wraz ze starszym rodzeństwem udali się na poszukiwanie ojca. Był niedaleko. W barze. Tłumaczył, że skoro nad wodą są ratownicy WOPR-u, to dzieci są bezpieczne i udał się na "konsumpcję". Wydmuchał blisko 2 promile. 46-letni meżczyzna został zatrzymany, doprowadzony do prokuratury, a dzieci trafiły pod opiekę najbliższej rodziny. Tatuś usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi rudzianin miał obowiązek się opiekować, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Policjanci o zdarzeniu poinformują również sąd rodzinny i złożą wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny.

Historia, jakich wiele

Policja apeluje, by nie tracić dzieci z oczu, szczególnie w zatłoczonych miejscach, jak plaża, masowa impreza czy galerie handlowe. Dziecko pozostawione nawet na krótki czas bez opieki rodzica czy opiekuna może stać się ofiarą przestępstwa, bądź ulec groźnemu w skutkach wypadkowi losowemu.

- Pamiętajmy, że jednym z największych zagrożeń dla małego dziecka, jest pozostawienie go bez opieki. Brak uwagi rodzica lub opiekuna może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla dziecka wydarzenia. Wiele z nich to nieszczęśliwe wypadki, ale też sytuacje, w których inne osoby wyrządzają dziecku krzywdę - mówi oficer prasowy policji.

W tym przypadku życie malucha ocalili woprowcy. Gdyby akurat nie było ich w pobliżu, ta historia rudzkiej rodziny mogłaby mieć tragiczny finał.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Różnica widoczności pieszego z odblaskami i bez

Odblaski ratują życie - kolejna edycja "Świeć przykładem"

Seniorze nie daj sie

78-latek z Rudy Śląskiej dał się okraść "na wnuczka"

Katalizator zlodziej

Kolejny złodziej katalizatorów wpadł. Złapali go mieszkańcy

Policjaaaa

58 lat i... dilował narkotykami. Takie zajęcie na "starość"

Internetowe

Nowa metoda oszustów - na "wyciek danych". Uważajcie!

Falszywy policjant3

Wpadli kolejni oszuści. Okradali seniorów.

Tir

TIR leży na DTŚ. Utrudnienia w ruchu.