39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości w Polsce. Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg. Gdzie staną u nas?

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na dostawę i montaż urządzeń do 39 punktów odcinkowych kontroli prędkości. Nowe czujniki staną w trzynastu województwach, również w naszym.

GITD
Odcinkowy pomiar prędkości

Miejsca objęte odcinkowym pomiarem zostały wytypowane na podstawie analiz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Analiza objęła wszystkie drogi publiczne, uwzględniając przy tym liczbę osób rannych i zabitych oraz miejsca szczególnie niebezpieczne, gdzie te urządzenia – poprawiające bezpieczeństwo – powinny być zainstalowane w pierwszej kolejności – powiedział Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego.

Wprawdzie plany nie obejmują Rudy Śląskiej, ale pobliskie miasta już tak. Jeden z nich będzie na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach na wysokości Auchan, dwa kolejne na DK88, czyli Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego w Gliwicach i Zabrzu. Czwarty odcinkowy pomiar w naszym województwie będzie na odcinku Jankowice (ulica Nowa) - Świerklany (ul. Plebiscytowa).

Najwięcej odcinkowych pomiarów prędkości – 5 pojawi się na terenie województwa łódzkiego i podkarpackiego, po 4 w województwie lubuskim, mazowieckim i śląskim, 3 w województwach kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, po 2 na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w województwie zachodniopomorskim oraz pomorskim, 1 na terenie województwa opolskiego.

Planowane odcinkowe pomiary prędkości na autostradach:

A1:

  • w województwie łódzkim - miejscowości Pomorzany / Bociany
  • w woj. kujawsko-pomorskim - A1 Węzeł Nowy Ciechocinek - MOP Kałęczynek
  • w woj. pomorskim - A1 Peplin-Swarożyn

A2:

  • w woj. wielkopolskim - A2 Konin, MOP Leonia / Kuny do PPO Żdżary

A4:

  • w woj. małopolskim - A4 Węzeł Balice - Węzeł Rudno
  • w woj. dolnośląskim - A4 Kostomłoty - Kąty Wrocławskie

Zainstalowane urządzenia będą w stanie mierzyć i rejestrować pojazdy na co najmniej trzech pasach ruchu, poruszające się z prędkością co najmniej od 30 do 220 km/h, również w trudnych warunkach pogodowych, identyfikować rodzaj pojazdu, wykonywać wysokiej jakości zdjęcia bez względu na porę dnia. Wyłoniony w przetargu wykonawca, od dnia podpisania umowy, będzie miał 70 tygodni na montaż urządzeń.

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym dysponuje dziś 30 odcinkowymi pomiarami prędkości. W ciągu pierwszych 10 miesięcy 2021 roku zarejestrowały one blisko 600 tysięcy przypadków przekroczenia prędkości.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Fotoradardts

Fotoradar na rudzkim "zakręcie mistrzów". Działa czy nie?

Fotoradar

Będzie fotoradar. Ale tylko w stronę Katowic. Miasto zapłaci

Rejestrator wjazdu na czerwonym pojawi się na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie

Rejestrator na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie i pomiar na DTŚ

Utrudnienia na DTŚ na Zakręcie mistrzów

Remont "Zakrętu mistrzów" na DTŚ w Rudzie Śląskiej. Korki!

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.