28-latka walczy o życie. Rudzianka potrzebuje natychmiastowej pomocy! Brakuje jeszcze tylko 55 tysięcy złotych!

Pod koniec listopada ubiegłego roku trafiła do szpitala. Wkrótce po tym przyszła diagnoza - guz pnia mózgu. Dla młodej matki i żony - Sylwii Szymańskiej, to był cios, po którym nie może się podnieść. Jedyną szansą dla niej jest błyskawiczna operacja.

siępomaga
Sylwia Szymanska

Najpierw były częste bóle głowy, problem z utrzymaniem równowagi, częste upadki, potknięcia i chwiejny krok. 20 listopada 2021 roku Sylwia została przyjęta do Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Już w stanie krytycznym!

- Niedługo potem usłyszeliśmy straszną diagnozę, która wywróciła życie naszej rodziny do góry nogami. Sylwii przyszło walczyć z najgorszym przeciwnikiem, jakiego można sobie wyobrazić – złośliwym nowotworem mózgu! Okazało się, że w jej głowie ukrył się straszny, niezwykle trudny do pokonania guz pnia mózgu! - pisze jej siostra, która zwraca się do wszystkich z apelem o finansowe wsparcie.

Termin operacji jest już ustalony na 24 stycznia - czasu więc zostało niewiele. Udało się już zebrać blisko 31 tysięcy złotych. Ale wciąż brakuje blisko 55 tysięcy.

- Po wielu konsultacjach udało się znaleźć neurochirurga, który podejmie się trudnej operacji. Niestety, jest to prywatna klinika w Kluczborku. Koszt operacji wynosi to ponad 80 tysięcy złotych! Jeśli uda nam się zebrać więcej, pozostała kwota będzie wydana na rehabilitację i dalsze leczenie - dodaje siostra Sylwii. - Rozpoczął się dramatyczny wyścig z czasem. Na mecie jest życie mojej siostry. Tylko czy zdążymy do niej dobiec, zanim złośliwy guz mózgu nas zdyskwalifikuje? Bez Waszego dopingu, Waszego wsparcia, nie uda nam się ocalić Sylwii!

Z dnia na dzień stan zdrowia młodej rudzianki ulega pogorszeniu.

- Sylwia chce żyć i cieszyć się każdym dniem i chwilą spędzoną z rodziną. Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. Prosimy, nie zostawiajcie nas samych w tym krytycznym momencie - apeluje.

Link do zbiórki pieniędzy dla Sylwii Szymańskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic